Výstupom na Zobor sme oslávili 25. výročie vzniku druhej Slovenskej republiky

Michal Šindolár
03.01.2018 4 848

Stalo sa už peknou tradíciou, že každý rok, 1. januára oslavujeme výročie obnovenia slovenskej štátnosti, vznik druhej Slovenskej republiky vlasteneckým výstupom na Zobor. A tak tomu bolo aj v pondelok 1. januára, kedy na Zobore opäť zaviali vlajky Slovenskej republiky a vlajky Slovenského Hnutia Obrody na znak úcty voči našim dejinám a významným osobnostiam.

Starobylá Nitra je kolískou našich dejín a štátnosti a preto je dôležité, aby sa dnes stala centrom duchovnej obrody nášho národa a štátu.

-------------------------------------------------------------------------

Po štátnej hymne SR sa účastníkom výstupu prihovoril Róbert Švec, ktorý okrem iného zdôraznil: „Odporcovia obnovenia slovenskej štátnosti nám vraveli, že ekonomicky neprežijeme. A my sme prežili. Vraveli nám, že do troch mesiacov pôjdeme prosiť Prahu, aby nás vzala späť. A my sme neprosili. Vraveli nám, že za pár rokov Slovenská republika zanikne. A nezanikla. Pretože v dejinách národov je dôležitá vôľa, vôľa národa po samostatnej slobodnej existencii, vôľa, ktorá formuje jeho túžbu po štáte a vôľa, ktorá tento štát aktívne napĺňa. Pamätajme Slovenky a Slováci. Naša milovaná vlasť Slovenská republika je taká, akí sme my. Ak sme a budeme vajataví, aj Slovenská republika bude vajatavá. Ak budeme apatickí, aj naša vlasť bude apatická. Ale ak budeme svieži, aktívni, dynamickí a jednotní, aj naša vlasť bude svieža, dynamická a jednotná.“

-------------------------------------------------------------------------

Deň 1. január 1993 je dôležitým dátumom, vďaka ktorému sme obnovili slovenskú štátnosť na našom historickom slovenskom území. Ďakujeme.

Fotogaléria

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782.