Členovia a priaznivci SHO oslávili vznik prvej SR

TASR
19.03.2012 1 807 SHO

V Čakajovciach v okrese Nitra v miestnom kultúrnom dome v sobotu oslávili vznik prvej Slovenskej republiky. V programe, na ktorom sa zúčastnilo 150 ľudí, vystúpil sólista Slovenského národného divadla Ivan Ožvát, ako aj miestny spevácky zbor Matičiari.

Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody Po kultúrnom programe sa presunuli účastníci do Panteónu slovenských dejateľov a položili veniec k soche Jozefa Tisa, informoval TASR predseda občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody (SHO) Róbert Švec.

„Oslavy organizujeme každoročne, sme presvedčení o tom, že vznik prvej Slovenskej republiky v období, keď sa zrodila, bol veľmi dôležitý, išlo o prežitie Slovákov,“ konštatoval Švec s tým, že táto udalosť má aj geopolitické súvislosti.

„Náš štát vznikol v ťažkej dobe, keď rôzne vonkajšie tlaky útočili na politický systém štátu Slovákov, ale pre nás je dôležité, že národ bol zachránený,“ zdôraznil a pripomenul, že SHO je občianske hnutie, ktorého cieľom je prehlbovanie vlastenectva a národného cítenia nielen u Slovákov, ale aj v celom slovanskom svete.