Kosovo je Srbsko! Ozývalo sa ulicami Varšavy

Slovenské Hnutie Obrody
04.03.2012 4 574 SHO

Okolo 1 500 ľudí z Poľska a Srbska, spolu s dole hlavou zavesenými zástavami USA, prešlo v sobotu 18. februára ulicami Varšavy počas protestu na obranu srbského Kosova. Bol to v poradí druhý pochod proti uznaniu tzv. Kosova zo strany Poľska. Podujatie bolo preukázaním podpory snahám Srbska získať naspäť vládu nad kolískou Srbska - Kosovom a Metochijou.

Podľa Mareka Skawinského z iniciatívy Poliaci za srbské Kosovo, ktorý už niekoľkokrát za posledných pár rokov navštívil Kosovo, je tento protest pripomienkou, že od roku 2008 vyhlásenie nezávislosti Kosova ohrozuje záujmy Srbov a odsudzuje ich k albánskej okupácii.

Demonštrácie sa zúčastnila delegácia Srbov z Belehradu, ako aj predstaviteľ kosovských Srbov, ktorý pred niekoľkými rokmi musel ujsť zo svojho domova, kvôli násiliu albánskych susedov. Spolurganizátorom akcie bol aj Obóz Wielkiej Polski, s ktorým má SHO podpísanú zmluvu o spolupráci, ktorého členovia okrem transparentov a vlastných vlajok, niesli aj vlajky Srbska a Slovenska, čo bolo symbolickým gestom podpory od Slovenského Hnutia Obrody.

-------------------------------------------------------------------------

POCHOD ZA SRBSKÉ KOSOVO 2014

V sobotu 15.2.2014 sa postavíme na obranu srbského národa. Pochod z Hviezdoslavovho námestia spred budovy amerického veľvyslanectva bude smerovať ulicami Bratislavy k srbskému veľvyslanectvu, kde odovzdáme posolstvo bratskému srbskému národu. Všetci ste vítaní. Pre viac informácií klknite TU.

KEDY: 15. februára (sobota) 2014 o 14.00 hod.

KDE: Hviezdoslavovo námestie v Bratislave

POZVÁNKA NA UDALOSŤ NA FACEBOOKU (kliknite na obrázok)

Výzva Slovákom a Slovanom - Vyzývame všetkých Slovákov, Slovanov a všetky organizácie, ktoré sa hlásia k slovenským a slovanským hodnotám, aby sa postavili na obranu srbského národa a podporili naše stanovisko. Celý text výzvy.

 

-------------------------------------------------------------------------- TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár

--------------------------------------------------------------------------