Anketa Najväčší Slovák. Švec sa pustil do Rezníka: Pokakali ste sa ako malý chlapec

Róbert Švec, predseda SHO
03.01.2019 2 430

V utorok 1. januára nám s veľkou pompou predstavili kandidátov na Najväčšieho Slováka, ktorých si ľudia, údajne slobodne vybrali prostredníctvom hlasovania smskami. Aby sme boli korektní a presní, slobodné hlasovanie to až také nebolo, pretože “kompetentní“ v RTVS sa včas pokakali a zakázali Slovákom v ankete hlasovať za prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa.

Veľa Slovákov s pozitívnymi očakávaniami prijalo pred niekoľkými mesiacmi informáciu, že generálnym riaditeľom RTVS sa stal Jaroslav Rezník. Očakávali, že nové vedie verejnoprávne médium poriadne vyvetrá a prinavráti RTVS to poslanie, ktoré jej prináleží zo zákona a že bude médiom pre všetkých Slovákov. Udalosti posledných týždňov veľa ľudí vyviedlo z omylu.

Mediálny rozruch vyvolala anketa, keď ju tvorcovia prezentovali aj upútavkou na prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa. Jaroslav Rezník, po tlaku liberálnej úderky súhlasil s tým, že Jozef Tiso bude z ankety vyškrtnutý.

Toto rozhodnutie okomentoval aj týmito slovami: „RTVS upútavkou nedávala žiadny tip ani návod za koho hlasovať, ani nevyjadrovala názor na žiadnu konkrétnu osobu, no táto debata prekryla zmysel celého projektu a nadobudli sme presvedčenie, že by odklonila diskusiu o našej histórii a všetkých kontroverzných osobách, ktoré sú s ňou spojené, a zúžilo by sa to len na jednu osobu. Preto sme po dohode a konzultáciách s majiteľmi licencie do štatútu zahrnuli, že v rámci hlasovania nebude možné nominovať osobu, ktorá bola právoplatne odsúdená za vojnové zločiny, zločiny voči ľudskosti, vraždu, vlastizradu a nebola rehabilitovaná,“ uviedol Rezník. Slová Rezníka nebudem obšírnejšie komentovať iba skonštatujem, že Jozef Tiso nebol odsúdený za vojnové zločiny, keďže nikdy v žiadnom oficiálnom zozname vojnových zločincov nefiguroval. Rezník sa týmito slovami v mojich očiach prepadol na úroveň Havrana a jemu podobných.

Všetkým normálnym ľuďom je jasné, že neslovenské elementy, ktoré dočasne ovládajú náš štát sa obávali toho, že by Jozef Tiso anketu vyhral a ukázalo by sa, čo si v skutočnosti väčšina Slovákov naozaj myslí o našom prvom prezidentovi.

Pán Rezník, pokakali ste sa ako malý chlapec, ktorý nestihol dobehnúť na nočník, pokakali ste sa pre spoločenskú pozíciu a peniaze. Ustupovaním si rešpekt a úctu nevybojujete, práve naopak. Ukázali ste svoju pravú tvár a tá sa s vami povlečie zvyšok vášho života.

Anketu Najväčší Slovák aj preto považujem za frašku, ktorú si zaplatia slovenskí daňoví poplatníci a ktorú už nezachráni ani široký úsmev Adely Banášovej.

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás tričko Slovenského Hnutia Obrody. Tričko si môžete objednať na čísle 0908 800 782. Ak si objednáte naše tričko so šiltovkou SHO (čierna, modrá), pri potvrdení objednávky vám cenu trička znížime na 10,99 eur.