SHO: Pre mesto Nitra peniaze nie sú problém. Ale pre migrantov

Slovenské Hnutie Obrody
19.12.2018 2 653 archív

Pred niekoľkými dňami médiá informovali, že v Nitre má vzniknúť centrum pre ekonomických migrantov. Mesto Nitra, pod vedením nového primátora Mareka Hattasa, sa zaviazalo, že poskytne na tento účel 24-tisíc eur. Prevádzkovateľom bude Nitrianska komunitná nadácia, ktorá projekt v spolupráci s radnicou vypracovala. Predpokladané celkové náklady sú viac ako 95-tisíc eur. Nadácia má vyše 27-tisíc eur predbežne prisľúbených od Rotary Klubu Nitra.

Proti zámeru hlasoval len jeden poslanec Mestského zastupiteľstva v Nitre. „Ja sa neviem stotožniť s tým, že by sme z našich daní podporovali príliv investorov a potom z našich daní etablovali ekonomických migrantov a znevýhodňovali naše majoritný obyvateľstvo, ktoré musia za prácou cestovať do zahraničia, pretože títo cudzinci sú ochotní pracovať za nižšiu mzdu,” vyhlásil mestský poslanec.

K pripravovanému vzniku centra pre migrantov v meste pod Zoborom zaujal stanovisko aj Štefan Polačik, podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

„Zo všetkých problémov, ktoré mesto Nitra má, nové vedenie mesta najviac zaujíma centrum pre ekonomických migrantov, ktoré budú dotovať okrem mesta, aj rôzne pochybné spolky s nejasným financovaním. Sociálne slabšiu rodinu z Nitry, ktorej vďaka nášmu sociálnemu projektu Staráme sa pomáhame, nechali kompetentní bývať pol roka v zdevastovanej budove, v nevyhovujúcich podmienkach, lebo mesto vraj nemá dostatok financií. Pre nové vedenie mesta pod Zoborom financie nie sú problém, ale ako sa ukazuje, nie pre domácich obyvateľov, ale pre migrantov,“ konštatuje Štefan Polačik.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Tričko si môžete objednať na čísle 0908 800 782.