Vyčistíme Slovensko. Podlužany 2018

Maroš Sabolčák
18.04.2018 3 299 achív

V sobotu 14. apríla zorganizovali aktivisti Slovenského Hnutia Obrody, v spolupráci s obcou Podlužany, čistenie okolia obce. Zamerali sa na likvidáciu čiernych skládok na cyklotrase Levice – Podlužany a taktiež na ceste Podlužany – Krškany.

Pre našich aktivistov to bola veľká výzva, keďže v týchto miestach sa roky vyhadzovalo pomerné veľké množstvo odpadu. Pracovali sme v dosť ťažko dostupnom teréne. K slovu sa dostali aj píly, keďže stromy a kríky stihli za tie roky odpad, najmä pneumatiky, prerásť.

Vyzbierali sme približne 40 vriec rôzneho, prevažne plastového odpadu, 50 pneumatík, starý nábytok, podlahové krytiny, časti áut ako nárazníky, palubné dosky, dvere, staré chladničky, detské kočiare, kvetináče, hrnce, taniere, plechovky od farieb a oleja, sklá rôznych veľkostí...

Odpad sme zvážali na prístupné miesto, odkiaľ bude v blízkej dobe naložený na nákladné auto a vyvezený na skládku.

Asi najviac prekvapil odpad v tesnej blízkosti obce – pokosená tráva v igelitových vreciach vyhodená v kríkoch, o rôznych zdochlinách vo vreciach ani nehovoriac.

S výsledkom našej práce sme spokojní. Odhodlali sme sa k niečomu, k čomu sa zatiaľ nikto v našej obci neodhodlal. Som veľmi rád, že sa stále nájdu ľudia, ktorým nie je naše životné prostredie ľahostajné.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.