Ako sa z dobrého anjela stal daňový podvodník

Pavol Zvarík
08.10.2017 7 531 achív

Slovenská politika je prehnitá. Dôkazom toho sú rôzne kauzy. Najnovšou je tá, ktorá poukazuje na to, ako sa z dobrého anjela stal daňový podvodník. Prezident, ktorý sa snažil byť navonok čistým a rečnil o politickej kultúre, zrazu nevie ako sa ma postaviť ku svojim prešľapom. Namiesto toho, aby sa čestne priznal a ospravedlnil sa verejnosti, tak sa rozčuľuje nad tým, že vyšlo na povrch jeho nečestné konanie. Bude aj táto kauza zametená pod koberec alebo bude prezident znášať následky?

Slovenská politika sa stala rajom pre gorily a oligarchov, ktorí zozadu poťahujú politické nitky a mastia si vrecká.

Po morálnej stránke by bolo najlepšie, keby sa vzdal funkcie prezidenta. Mnohí Slováci sú už unavení z káuz a najsmutnejšie je, že protagonistami káuz sú politici, tí, ktorým sme vo voľbách dali naše hlasy a verili sme, že dokážu zmeniť Slovensko k lepšiemu. Namiesto toho, aby sa efektívne riešili problémy občanov, aby bola vyššia životná úroveň, tak sa tu riešia politické kauzy, ktoré sa nakoniec aj tak zametú pod koberec a verejnosti bude oznámené, že skutok sa nestal. Slovenská politika sa stala rajom pre gorily a oligarchov, ktorí zozadu poťahujú politické nitky a mastia si vrecká.

--------------------------------------------------------------------------

Róbert Švec: Stránka aktuality.sk informuje: „Prezident Kiska mal týždeň na to, aby vysvetlil nezákonné financovanie svojej kampane. Prípadne na to, aby sa ospravedlnil. Šancu nevyužil. Naopak, zamotáva sa a riskuje ďalšie následky. Je smutné, že prezident sa snaží svoju chybu zľahčovať. Súbežne s tým si rozhorčene – a urazene – predvoláva na koberec ministra financií a nalieha, aby okamžite zakročil proti únikom informácií z Finančnej správy.“ Súhlasím. V prvom rade sa mal Kiska ospravedlniť a povedať: Prepáčte, urobil som chybu. A následne odstúpiť z funkcie prezidenta štátu. Aspoň by sa zachoval ako chlap, lebo teraz je ako malé dieťa, ktoré ukazuje prstom okolo seba na všetkých, že mu chcú zobrať jeho lietadielko, na ktoré si zvykol.

--------------------------------------------------------------------------

Na Slovensku máme veľa politikov, ktorí zapredali svoje duše a stali sa bábkami v rukách oligarchov. Pri samotnom prezidentovi Kiskovi nevieme, či reprezentuje Spojené štáty americké alebo Slovenskú republiku. Stretnutie prezidenta Kisku so Sorosom vyvoláva tiež mnoho otázok.

Slovenská politika potrebuje očistu, potrebuje politikov s čistým štítom, politikov ktorí sa dokážu úprimne pozrieť ľuďom do očí, politikov ktorí budú pravými vodcami.

Slovensko túži po zmene a občania Slovenska dokážu veľmi veľa vecí zmeniť. Ale musia dať priestor slušným ľuďom za ktorých hovorí ich dlhoročná práca, životný príklad. Slovensko túži po zmene a je na čase, aby sme mnohých ústavných činiteľov poslali do politického dôchodku.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782.