Robert Fico a predaj našej suverenity za pár grošov

Pavol Zvarík
20.09.2017 7 150 achív

Robert Fico je politikom, ktorý veľmi dobre ovláda politické ťahy. Verím, že výborne ovláda aj šach. V týchto dňoch sme boli svedkami toho, ako si dokázal poradiť aj s neposlušným Andrejom Dankom. Zatiaľ, čo Peter Plavčan, nominant SNS sa musel porúčať z vlády, tak ministri za Smer-SD sú aj naďalej na politickom výslní.

Najväčším majstrovským dielom Roberta Fica je, že vie ako hovoriť niečo v zahraničí a to isté inak doma. Ako napríklad v otázke prijímania a presídľovania imigrantov, kvôli ktorej zradil aj spoločné záujmy Vyšehradskej štvorky. Robert Fico chce byť v jadre EÚ a niektorí Slováci pod jadrom chápu to, že sa budeme mať lepšie, že budeme mať vyššiu životnú úroveň... No realita bude s najväčšou pravdepodobnosťou úplne iná, pretože byť v jadre EÚ bude znamenať: vzdať sa rozhodovacích právomocí v otázke prijímania ilegálnych imigrantov, vzdať sa suverénnej azylovej politiky a tiež vlastného daňového systému. V jadre EÚ budeme mať spoločný azylový systém, spoločný bezpečnostný systém, spoločnú zahraničnú politiku.

-------------------------------------------------------------------------

Programové tézy SHO: Sme presvedčení, že budúcnosť našej vlasti nemožno stavať na postupnom odovzdávaní suverenity do rúk akéhokoľvek nadnárodného zoskupenia, ale na spolupráci s ostatnými európskymi národmi a štátmi na princípe rovného s rovným. Odmietame všetky formy centralizácie Európskej únie a odovzdávanie národných kompetencií Bruselu. Budeme dôsledne chrániť daňovú suverenitu Slovenskej republiky.

-------------------------------------------------------------------------

Myšlienka jadra EÚ môže vyzerať neviem ako dobre, ale ja ju považujem za predaj suverenity Slovenska za pár grošov. V tejto hre ide ale aj o nás, lebo keď budeme v jadre EÚ, potom už nikoho nebude zaujímať náš názor. Dnes môžeme byť proti prijímaniu imigrantov, proti povinným kvótam, ale keď budeme v jadre, tak budeme bezmocní a nezmôžeme nič, budeme mať zaviazané ruky.

Jadro EÚ považujem za nebezpečnú hru s budúcnosťou našej vlasti a našou slobodou. Nedovoľme, aby sa dejiny opakovali a niekto opäť rozhodoval o nás bez nás.

-------------------------------------------------------------------------

Róbert Švec: Predseda vlády SR Robert Fico si nemyslí, že by bolo potrebné organizovať referendum o tom, či má byť Slovensko v jadre Európskej únie, teda či má byť súčasťou hlbšej integrácie. Bolo by to potrebné urobiť, pán Fico. Bolo by to čestné voči Slovákom, aby dostali šancu sa vyjadriť k tomu, či chcú ešte viac Bruselu alebo či si chcú zachovať aspoň posledné zvyšky suverenity. Ale uvedomujem si, že problém spočíva v čestnosti. V súčasnej politike ju musíme lupou hľadať.

-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782.