Kriváň 2017: Tvoríme nového človeka

Pavol Poprocký
21.08.2017 5 083 SHO

Členovia a sympatizanti Slovenského Hnutia Obrody sa aj tento rok zúčastnili Národného výstupu na Kriváň. Už po 14-krát, v sobotu 19. augusta, zaviali na Kriváni štátne vlajky Slovenskej republiky a aj vlajky bieleho dvojkríža - vlajky SHO.

Tohtoročný výstup na Kriváň bol venovaný Jozefovi Miloslavovi Hurbanovi, keďže tento rok si pripomíname 200. výročie jeho narodenia.

Slovenskí vlastenci si po úspešnom výstupe spoločne na Kriváni zaspievali štátnu hymnu Slovenskej republiky a účastníkom výstupu sa prihovorili aj zástupcovia Matice slovenskej a Klubu slovenských turistov.

Každoročný Národný výstup na Kriváň považujeme za jedno z najkrajších podujatí, ktoré je venované odkazu našich predkov a preto vždy vystupujeme na Kriváň hrdo a dôstojne. Tradície sú pre nás dôležité a preto budeme na Kriváň vystupovať každý rok.

Súčasťou nášho pobytu vo Vysokých Tatrách bola aj Letná chata SHO, ktorá sa tento rok konala v dňoch 17. až 20. augusta v lone prekrásnej slovenskej prírody. Na chate sa stretli členovia aj sympatizanti nášho hnutia a v priateľskej atmosfére sme nabrali nové sily do ďalšieho zápasu o charakter nášho štátu, pretože platí: „Dejiny nikdy netvorili slabí, neduživí jedinci, ktorí vajatali. Tvoríme nového človeka, pretože dejiny tvorili a vždy budú tvoriť iba silní ľudia s vôľou a odhodlaním dokázať všetko, čo si zaumienia,“ vyhlásil Róbert Švec.

Fotogaléria