Farizeji z KDH a ich odpor k slovenskej štátnosti

Eva Zelenayová
01.07.2017 4 420 achív

V júli si pripomenieme dvadsiate piate výročie prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky (17. júl 1992). Poslanci slovenského zákonodarného zboru odhlasovali dokument, ktorý posunul Slovákov medzi suverénne národy. Proti hlasovali aj poslanci za Kresťanskodemokratické hnutie. Deklaráciou sa položili základy k vzniku samostatnej Slovenskej republiky.

Pripomeňme si, že práve postoj KDH k slovenskej samostatnosti spôsobil polarizáciu slovenskej spoločnosti a tá trvá dodnes. Za predstaviteľa politiky čechoslovakizmu na Slovensku možno označiť práve KDH.

Ide o taký významný akt v živote národa, aký by si zaslúžil veľkolepé oslavy. Ibaže dosiaľ ani raz nebol 17. júl v centre pozornosti širokej verejnosti. Skôr naopak. Odporcovia slovenskej samostatnosti sa predbiehali v tom, kto čo najviac zosmiešni jej symbol – vatry zvrchovanosti.

 

Falošná politika KDH

Pripomeňme si, že práve postoj KDH k slovenskej samostatnosti spôsobil polarizáciu slovenskej spoločnosti a tá trvá dodnes. Za predstaviteľa politiky čechoslovakizmu na Slovensku možno označiť práve KDH, kým HZDS stelesňovalo politiku národných síl.

-------------------------------------------------------------------------

Pre pamäť: Zoznam zradcov slovenského národa

-------------------------------------------------------------------------

Napriek tomu, že KDH sa v ostatných voľbách  dostalo mimo parlamentnej pôdy, má dostatok pák na realizáciu svojej politiky a na ovplyvňovanie verejnej mienky. Vytvorilo množstvo paralelných štruktúr ako vlastné kresťanské odbory či vlastnú organizáciu politických väzňov, no i ďalšie mimovládne organizácie. 

V ostatnom čase veľmi aktívnu Nadáciu Antona Tunegu. A tak ako farizejsky sa politici v KDH prikryli kresťanským názvom, tak aj nadácia si zvolila meno Antona Tunegu, bývalého gymnazistu z Trenčína, popraveného za jeho vlastenecké presvedčenie. Tunega sa po vojne zapojil do spoločenstva Bielej légie, ktorej prvoradým cieľom bola obnova slovenskej štátnosti a protikomunistický odboj. Čo teda spája KDH s týmto slovenským martýrom? Negatívny postoj KDH k slovenskej štátnosti je známy.

Ťažko možno uveriť v úprimnosť protikomunistického postoja hnutia, keď sa vo vládnej  koalícii spojilo s bývalými komunistami pretransformovanými do SDĽ. Napokon kádehákom nerobil problém spojiť sa ani s liberálnou stranou, hlásajúcou pravý opak rodinnej politiky a prístupu k životu.

Azda aj takouto lavírujúcou politikou KDH sa slovenská spoločnosť zmieta a nenachádza politické ukotvenie svojej indentity, jasne danej preambulou Ústavy SR. Len na okraj, 12. júna organizovala Nadácia Antona Tunegu, pod záštitou Jána Figeľa, osobitného vyslanca pre podporu slobody náboženstva alebo viery mimo EÚ,  konferenciu s názvom Naša pomoc prenasledovaným pre náboženské presvedčenie...

 

HZDS a obnovenie slovenskej štátnosti

Komunistický internacionalizmu i demokratický liberalizmus majú jedno spoločné – stieranie hraníc medzi štátmi, individualizáciu spoločnosti. Liberáli nehovoria o rozbití súdržnosti spoločnosti, ale o individuálnych právach jednotlivcov. Kresťanská spoločnosť je terčom útokov aj preto, že je dobre organizovaná, socializovaná. Podpora čechoslovakizmu zo strany KDH je v priamom rozpore s potrebami kresťanov na Slovensku. Česká spoločnosť je najateistickejšou v Európe.

Vytlačenie HZDS ako symbolu obnovenia slovenskej štátnosti a urputné úsilie kriminalizovať tento politický subjekt možno považovať za útok proti slovenskej štátnosti. Naopokon ostatné ataky ústavných činiteľov narušujúce princípy právneho štátu možno charakterizovať ako prejavy nenávisti k vlastnému štátu. Odstránenie HZDS z verejného života a trvalá diskreditácia jeho predstaviteľov boli z hľadiska potrieb globalistov zrejme jedinou prekážkou na ceste k dosiahnutiu cieľa na Slovensku.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.