Róbert Švec: Iba hnutie s víziou má právo tvoriť dejiny. A my takým hnutím sme

Róbert Švec
24.05.2017 4 922 achív

Deň 24. máj 2004 je rodným dátumom Slovenského Hnutia Obrody. Oslavujeme 13. výročie vzniku a úspešného fungovania nášho hnutia. 13 rokov služby vlasti. 13 rokov konkrétnych výsledkov.

Pred 13 rokmi sme mali jednu základnú víziu. Ukázať Slovákom, že vlastenectvo a služba národu môžu mať a aj musia mať normálnu podobu. Že slúžiť Slovensku sa musí dlhodobo a zodpovedne. Pretože iba dlhodobá koncepcia prináša ovocie v podobe konkrétnych výsledkov.

A každý, kto sleduje aktivity nášho hnutia mi dá za pravdu, že túto víziu sme ako občianske hnutie splnili. Preto nastal čas, aby sme sa posunuli ďalej. Aby sme vám slúžili vo volených funkciách na miestnej, krajskej a aj celoštátnej úrovni. To je naša vízia na najbližšie roky a viem, že o pár rokov budem môcť, tak ako dnes po 13 rokoch občianskeho hnutia skonštatovať, že aj túto víziu úspešne napĺňame.

Našu republiku majú politici viesť, majú mať krátkodobé, ale aj dlhodobé vízie rozvoja vo všetkých oblastiach. Ale namiesto toho, aby Slovenskú republiku súčasní politici viedli, tak ju iba spravujú ako kolóniu pre cudzích pánov.

A o tom, že naša vlasť je kolóniou, snáď nikto so štipkou zdravého rozumu nepochybuje. Vo verejných funkciách potrebujeme mať ľudí, ktorí budú Slovensku slúžiť a nie ho spravovať, ľudí, ktorí budú mať aj dlhodobé vízie rozvoja nášho štátu na 20 – 30 rokov. A to je základný problém súčasných politikov a strán. Žiadne dlhodobé vízie, iba mesiac pred voľbami plynové vratky a stravné lístky ako „benefit“ pre ľudí, ktorí ťahajú dvanástky za pásom. A to je zúfalo málo na to, aby bola naša vlasť úspešná.

A aj preto sú naše plány do najbližších rokov aj politické, pretože viem, že ak sme dokázali našimi aktivitami sformovať úspešné občianske hnutie, dokážeme s vašou podporou a pomocou vytvoriť aj politické hnutie s dlhodobou víziou.

Zdolanie každej prekážky, ktorú pred nás ktokoľvek postaví, nás zoceľuje a formuje. Každú prekážku skôr alebo neskôr rozbijeme a budeme postupovať ďalej vpred, aby sme jedného dňa spoločne s vami dosiahli cieľ nášho snaženia: nové a silné Slovensko, v ktorom bude Slovák a každý lojálny občan našej vlasti pánom a nebude mediálnym, politickým a ani ekonomickým podnájomníkom vo vlastnom štáte. To je a navždy zostane náš konečný cieľ.

 -------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782.