Benjamin Netanjahu: Spojenci mohli počas vojny zachrániť štyri milióny Židov

Eva Zelenayová
19.05.2017 6 355 achív

K tomu, aby ľudia dokázali medzi sebou komunikovať, musia sa dohodnúť na význame slov. Pri nedávnom výročí popravy prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa médiá pripomenuli pomenovanie hejslováci.

Winston Churchill bol britský politik, predseda vlády Spojeného kráľovstva v rokoch 1940 – 1945 a 1951 – 1955.

Používajú ho v pejoratívnom význame a zrejme vôbec netušia, že zvolanie Hej, Slováci, pochádzajúce zo štátnej hymny prvej Slovenskej republiky, bolo radostným konštatovaním skutočnosti, že naša slovenská reč žije. Že si Slováci zachovali jazyk bez existencie vlastného štátu, napriek tuhej maďarizácii a čechizácii, je takmer zázrak. Preto vysmievať sa z radosti národa mať vlastný jazyk môže len ten, kto stratil vlastnú identitu.

-------------------------------------------------------------------------

Svedectvá v prospech Tisa učebnice úmyselne zatajujú

-------------------------------------------------------------------------

Kto sú tí ľudia? Ak by sme využili analógiu ako v spojení Róm – Neróm, tak by išlo o Neslovákov. A bolo by to celkom adekvátne označenie na ľudí, ktorí síce majú slovenské občianstvo, ale slovenskú štátnosť nechceli. Keďže im chýba láska k svojmu rodu, neprejavujú mu ani žiadnu úctu. Prejavmi typickej neslovenskosti sa vyznačujú najmä hlavnoprúdové médiá.

 

Spojenci mohli, ale nekonali

Práve tohto roku, keď Biskupský úrad v Nitre a Katedra cirkevných dejín RKCMBF UK v Bratislave organizovali vedecký seminár o kňazovi a prezidentovi Jozefovi Tisovi sa voči nemu ohradil izraelský veľvyslanec. Seminár sa konal deň pred izraelským Dňom spomienok na obete holokaustu, na ktorom izraelský premiér Benjamin Netanjahu priznal, že spojenci mohli počas druhej svetovej vojny zachrániť životy štyroch miliónov Židov a milióny ďalších ľudí.

Lebo „keď sa diali strašné zločiny na Židoch, keď naši bratia a sestry boli posielaní do pecí, vedeli a nekonali“, povedal. Odvolal sa na nedávno zverejnené dokumenty OSN, podľa ktorých spojenci už v roku 1942 vedeli o rozsahu holokaustu a koncentračných táborov, ale rozhodli sa nezaútočiť na tábory a nebombardovať ich.

V nedeľu 30. apríla diskutovali v TA3 o politickej situácii sociologička Silvia Porubänová, analytik Polis Slovakia Ján Baránek a analytik AKO Václav Hřích. Keď sa Baránek pokúsil použiť najnovšie informácie OSN v relácii, Porubänová ho hrubo umlčala. Najprv sa na neho oborila klasickou otázkou, či chce poprieť, že tu bol holokaust a že literatúry je o tom dosť. Samotný spôsob diskusie Porubänovej bol ukážkou totalitného uzurpátorstva, aké nemá miesto vo verejnej diskusii. Ibaže jej to nemal kto povedať.

 

Rafinovaný pokus o čechizáciu Slovákov

Neslováci sa vo veľkom pripravujú aj na sté výročie vzniku Česko-Slovenska. Okrem priamych aktivít, akou je petícia za obnovu Československa, vidno to najmä v elektronických médiách. Rozprávky a ďalšie programy vysielané v češtine sú bežným javom. Na obrazovke súkromnej televízie TA3 zašli tak ďaleko, že v športovom spravodajstve sa objavila redaktorka hovoriaca po česky. Český prienik do slovenského verejného života je ohromujúci a pripomína memorandum o Slovensku z roku 1946. V ňom Národná strana socialistická odporúčala program na asimiláciu Slovákov. Dôraz kládla na duchovno, lebo „tento spôsob smeruje k tomu, aby sa Slováci naučili rovnako myslieť ako Česi...“ a odporúčala získať slovenský ľud prostredníctvom cirkvi. Nechýbala ani metóda mocenskej asimilácie. Vývoj v spoločnom štáte po druhej svetovej vojne i dnešný stav slovenskej spoločnosti iba dokazujú, že česká politika asimilácie Slovákov bola azda ešte agresívnejšia než maďarizácia Slovenska. Preto tak ako vtedy, aj dnes potrebujeme na záchranu národa aj Maticu slovenskú.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.