Žiadal Le Penovú o pomoc. Dnes sa tvári, že ju nepozná

10.05.2017 27 811 achív

Predseda SNS a Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko ešte koncom roku 2013 žiadal Marine Le Penovú o pomoc, dnes sa od nej dištancuje, posilňovanie národných štátov považuje za krok späť.

Prerod Andreja Danka a jeho vzťahu k Marine Le Penovej poznačil vstup SNS do NR SR. Andrej Danko sa v novembri 2013 zúčastnil pracovného stretnutia predsedov európskych národných strán. Stretnutie sa uskutočnilo vo Viedni a zúčastnili sa na ňom i predstavitelia francúzskeho Národného frontu. Na stretnutí predstavil Popradské memorandum v ktorom oficiálne žiada zmeny Európskej únie a potlačenie rozvíjajúceho sa multikulturalizmu. Keďže Le Penovej Národný front je z týchto politických subjektov najsilnejší, A. Danko navrhol prijatie dokumentu práve v Paríži. „Žiadame zastavenie implementácie ideológie a politiky multikulturalizmu, ktorý vážne ohrozuje historické osobitosti našich vlastí. Vyjadrujeme obavu pred rastúcim trendom nekontrolovaného prisťahovalectva, čo výrazne potláča tradičné kresťanské hodnoty Európy. Bolo by milé, ak by sme napríklad memorandum európskych vlastencov prijali v Paríži. Je medzi nami zástupca jedinej líderky národných strán, pán Ludovic de Danne, ktorý zastupuje Marine Le Penovú, ktorá vedie vo Francúzsku významnú stranu Národný front.

Tajne dúfam, že by ma Marine Le Penová poctila rozhodnutím prijať môj impulz a stať sa hostiteľkou takéhoto stretnutia v Paríži. V takom prípade by mi bolo cťou, na základe mojej iniciatívy, aby sme žiadosti európskych vlastencov nazvali Parížske memorandum,“ povedal Andrej Danko.

 

Súčasnosť: Predseda NR SR Andrej Danko v reakcii na prvé kolo francúzskych prezidentských volieb a postupu Marine Le Penovej do druhého kola uviedol, že rešpektuje výsledky prvého kola.

„Ale je veľmi dôležité, aby sme sa dokázali postaviť vlne populizmu a extrémizmu. Musíme urobiť všetko preto, aby sme vlnu populizmu v akejkoľvek podobe potlačili. Aby sme tí, ktorí chceme napredovať v rámci EÚ, držali pokope,“ uzavrel Danko.

Danko dnes tvrdí, že sa nestotožňuje s politikou zoskupenia, ktoré mnohí probruselskí analytici označujú za extrémistické. Aj preto v pondelok privítal víťazstvo Le Penovej súpera Emmanuela Macrona.

 

SNS maže stopy po spojenectve s Le Penovou

Webstránka Slovenskej národnej strany v súčasnosti už neinformuje o konferencii národných strán vo Viedni, kde Andrej Danko navrhol prijať Parížske memorandum. Odkaz: http://www.sns.sk/aktuality/andrej-danko-na-konferencii-narodnych-stran-vo-viedni-navrhol-prijat-parizske-memorandum/.

SNS po vstupe do NR SR prešla totálnou štandardizáciou, ktorá s pojmom národ a národný/národná má spoločné asi toľko, čo tisíce strán smerníc EÚ so zdravým sedliackym rozumom.

Zmazaný text z webu SNS nájdete na tomto odkaze:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:C0bn5E0qCywJ:www.sns.sk/aktuality/andrej-danko-na-konferencii-narodnych-stran-vo-viedni-navrhol-prijat-parizske-memorandum/+&cd=1&hl=sk&ct=clnk&gl=sk&client=firefox-b
 

Stretnutie európskych národných strán z mája tohto roku už bez účasti zástupcu Slovenskej národnej strany.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.