Zastavme ich bratia. A vezmime si späť to, čo nám patrí

Pavol Zvarík
04.12.2016 9 979 archív

Zastavme ich bratia. Tieto slová sú súčasťou našej štátnej hymny a nestrácajú na svojej aktuálnosti ani dnes. Počas novembra 1989 ľudia verili v slobodu a demokraciu. V roku 1993 bola obnovená slovenská štátnosť a splnil sa tak sen mnohých Slovákov. Pri týchto udalostiach sme jednoducho verili, že sa budeme mať lepšie.

Verili sme, že nebudeme v područí niekoho tak, ako tomu bolo v minulosti. Verili sme, že vláda nielenže vyjde zo slobodných volieb, ale že vláda, ktorá vznikne z vôle ľudu bude počúvať hlas ľudu.

Niektorí novinári, ktorí mali objektívne a pravdivo písať a informovať občanov Slovenska sa nechali zapredať. Dnes ľudia nedôverujú väčšine novinárov a ako to povedal aj predseda vlády Slovenskej republiky, sú „špinavými protislovenskými prostitútkami“. Mnohí si to myslia aj o slovenských politikoch.

 

Vezmime si späť to, čo nám patrí

Dôkazom toho, že bola pošliapaná demokracia a sloboda slova na Slovensku je aj novelizácia Trestného poriadku a Trestného zákona, ktorá vzišla z dielne Lucie Žitňanskej. Touto novelizáciou sme sa vrátili späť do obdobia spred novembra 1989. Už dlho vnímam, že slovenská vláda robí veľmi málo pre svojich občanov, skôr by som napísal, že prijíma represívne zákony proti občanom Slovenska, proti demokracii a slobode slova.

Kauza Bonaparte, kauza Róberta Kaliňáka, kauza Miroslava Lajčáka s predraženým logom... znižujú kredit a dôveryhodnosť vlády u občanov Slovenskej republiky. Pri týchto kauzách sa ukázala aj arogancia moci!

Politici, novinári, verejné prieskumy, médiá sa môžu pokúšať vymývať ľuďom mozgy, avšak obyčajní ľudia im už dávno neveria. Dôkazov, že ľudia sa stavajú na odpor je hneď niekoľko. Brexit vo Veľkej Británii, prezidentské voľby v USA, výsledky parlamentných volieb v SR...  

Prajem si, aby obyčajní ľudia opäť vzali moc do vlastných rúk a držali sa pravdy a morálnych kresťanských hodnôt, ktoré im boli vštepované. Prajem si, aby sa obnovila demokracia na Slovensku a aby sme bojovali za to, čo nám patrí. Nedovoľme, aby opäť rozhodovali o nás, bez nás.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU