Maďarský čardáš stále žije

Pavol Privalinec
14.09.2016 5 760 archív

Zúčastnil som sa Národných matičných slávností v Komárne. Vraj Matica dobyla Komárno, hlása videoreportáž, v ktorej sa hrdí, že podujatie bolo úplne odpolitizované. Dovolím si spochybniť túto tesnú myšlienku, ktorá paralyzuje slovenskú spoločnosť už dlhšie obdobie.

Pavol Privalinec, šéfredaktor Práva Národa a podpredseda SHO.

Vymedzenie Matice slovenskej len do úlohy správcu výšiviek a dečiek odsudzuje túto ustanovizeň na významnú bezvýznamnú organizáciu, podobnej Slovenskej národnej strane, ktorej predsedovi Andrejovi Dankovi v záujme čerpania vládnych finančných benefitov nevadia ani tabule maďarských iredentistov, ktoré mu osadili priamo pod okná.

Ustupovanie za každú cenu, prosíkanie sa na južnom Slovensku nikdy neplatilo a ani platiť nebude. Napokon súsošie sv. Cyrila a Metoda v Komárne, roky dehonestujúco vystavené na balkóne matičného domu, hovorí tou najjasnejšou rečou. Fico to aspoň v tomto prípade jednoznačne pochopil.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Nebuďme sami sebe katom

------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.