Bitka pri Viedni v roku 1683. Slávna kapitola európskych dejín

Kliment Uhrecký
11.09.2016 15 577 archív

V učebniciach dejepisu základných a stredných škôl sa napriek redukcii učiva objavuje veľké množstvo nepotrebných vecí, ale historické fakty, ktoré skutočne ovplyvnili vývoj Slovenska a celej Európy sa marginalizujú, ba dokonca až ignorujú. Jednou z takýchto udalostí je víťazstvo spojených kresťanských vojsk nad tureckými votrelcami pri Viedni v roku 1683. Je to o to zvláštnejšie, že ide o záchranu európskej kultúry a kresťanstva pred agresívnym islamom. A možno to je tá pravá príčina.

Bitka pri Viedni v roku 1683.

Architektom multikulturalizmu sa táto slávna historická udalosť do kontextu jednoducho nehodí, pretože ju vnímajú ako poníženie islamu a dehonestáciu Turecka, ku ktorému sa tak vrúcne obracajú. Naopak Turecká republika napriek proklamovanému sekularizmu ostentatívne oslavuje 29. mája výročie dobytia mesta Konštantínopol, ktorý bol dovtedy sídlom Byzancie a východných kresťanov. Turci v tento deň organizujú v Istanbule monumentálne oslavy, ktoré možno vnímať ako poníženie kresťanstva a gréckej kultúry. To však nikomu na Západe neprekáža.

 

Invázia pod pláštikom multi-kulti

Dňa 12. septembra 1683 poľské a nemecké vojská porazili osmanskú armádu, ktorá dva mesiace obliehala Viedeň. Osmani boli v presile a situácia obrancov mesta takmer beznádejná. Až vtedy európski vládcovia pochopili, že pádom Viedne by Turci získali cestu do Nemecka, Talianska či na sever Európy.

Dnes sa vytvorila podobná situácia, keď sa húfy moslimských imigrantov po tej istej trase ako ich osmanskí predchodcovia, tlačia do európskych krajín. Dnes majú ale Európania smolu, lebo vo vedeniach ich vlád sedia predajní a zradcovskí kolaboranti, ktorí pred islamom kapitulujú a svojou nečinnosťou mu úmyselne otvárajú cestu do Európy.

Kiež by mala Európa takých vojvodcov ako bol poľský kráľ Ján III. Sobiesky, či slávny vojvodca Eugen Savojský.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Už predkovia nás varovali

------------------------------------------------------------------------

Deň 12. september by mal byť štátnym sviatkom minimálne v Rakúsku, Maďarsku, Slovensku, Poľsku či v iných krajinách, ktoré aktívne bojovali proti zelenému barbarstvu z Turecka. V súčasnosti si takmer nikto z našich politikov či cirkevných predstaviteľov na túto udalosť nespomenie. Zákonodarcovia by mali prehodnotiť zoznam štátnych sviatkov a autori školských učebníc texty z dejepisu.

Táto udalosť si zaslúži dôstojné miesto nielen v kalendári, v učebniciach, ale aj v živote celého národa. A to hlavne v dobe, keď nám opäť hrozí islamizácia a konfrontácia s islamským svetom.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.