Povinné návštevy táborov smrti. Bezradnosť v priamom prenose

Kliment Uhrecký
30.08.2016 11 462 archív

Zvykli sme si, že koncom augusta rodičia pre svoje deti nakupujú zošity, perá, aktovky, cvičebné úbory a ďalšie pomôcky, aby mohli úspešne naštartovať školský rok. Napriek proklamáciám o bezplatnom školstve to rodičom z roka na rok vyháňa z peňaženiek stále väčšie sumy peňazí.

Úmysel ministerstva školstva strašiť žiakov a študentov kremačnými pecami nie vždy dopadne podľa plánu židovskej lobby... Vlnu kritiky si vyslúžila aj Američanka Breanna Mitchellová, ktorá na twitter zavesila fotografiu z koncentračného tábora v Osvienčime na ktorej sa usmievala od ucha k uchu.

Na základné veci nie sú peniaze, ale v tomto roku sa peniaze nájdu na povinné exkurzie do koncentračných táborov smrti. Skutočne vhodný doplnok vyučovania. Nikto nespochybňuje utrpenie obrovského množstva ľudí, ktorí zahynuli v nemeckých koncentračných táboroch. Obetiam neľudského zaobchádzania patrí úcta a večná pamiatka. Nemecké represálie patrili medzi najneľudskejšie, ktoré história pozná. Nesmieme zabudnúť na utrpenie miliónov obetí Nemecka. V táboroch smrti zahynulo veľké množstvo Poliakov, Rusov, Ukrajincov, Čechov, Slovákov i príslušníkov ďalších národov. Išlo o jednu z najväčších genocíd Slovanov. V táboroch smrti zahynulo aj mnoho katolíckych kňazov a rehoľníkov. To sa ale marginalizuje!

 

Bezradnosť politických „elít“

Prečo ale majú navštevovať deti tieto miesta hrôzy a utrpenia? Nechápem, čo tým ministerstvo školstva sleduje? Deti by mali prežívať svoj život radostne, mali by sme ich ochraňovať pred médiami, ktoré im servírujú hrôzu, násilie a smrť. Detská duša je veľmi krehká a každá traumatizujúca udalosť môže dieťaťu ublížiť. Návšteva tábora smrti Osvienčim znamená traumu aj pre dospelého človeka.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Štátny boj proti údajnému extrémizmu

------------------------------------------------------------------------

Sugestívne rozprávanie sprievodkýň o zverstvách nemeckých dozorcov a lekárov, kremačné pece na spaľovanie mŕtvych... Takáto návšteva nemá nič spoločné s výchovou k ľudským a občianskym právam, ani s budovaním modernej občianskej spoločnosti.

Zdá sa mi smiešne, ak chce niekto bojovať proti zvyšujúcim sa preferenciám určitej politickej strany nariadením povinných exkurzií koncentračných táborov alebo vypálených obcí Nemcami v rokoch 1944 až 1945. Nie sú zvyšujúce preferencie spojené s nárastom rómskej kriminality, hrozbou islamizácie či benevolentným prístupom štátnych orgánov k asociálom? Akoby takáto aktivita vychádzala z bezmocnosti politikov a záchrany vlastných klesajúcich preferencií.

Okrem toho nikto na Slovensku sa nehlási k odkazu nemeckých nacistov, nikto neglorifikuje koncentračné tábory smrti. Slovenská spoločnosť sa vyznačuje vysokou mierou tolerancie k menšinám a aj antisemitizmus na Slovensku nemá odozvu. Slováci skôr súcitia s obeťami nacistov, iba psychicky chorí jedinci môže obdivovať nemecký nacizmus.

Ak je niekto nositeľom antisemitizmu v Európe, tak sú to moslimskí prisťahovalci, ktorí pália židovské synagógy vo Francúzsku, pretože tak im to káže korán. Je všeobecne známy fakt, že moslimovia z Kosova a Bosny tvorili dve divízie SS a nacisti obdivovali islam.

Ak sa majú využiť peniaze, ktoré sa zázračne našli v našom zúboženom školstve na exkurzie do táborov smrti, tak by sa mohli využiť efektívnejšie, napríklad na nákup učebníc na výučbu cudzích jazykov, ktoré si napriek proklamáciám o bezplatnom školstve musia kupovať žiaci sami.

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.