Andrej Hlinka: Slovák som a Slovák budem!

Pavol Zvarík
17.08.2016 17 593 archív

Andrej Hlinka sa významným spôsobom zaslúžil o vznik prvej Slovenskej republiky a hoci sa tejto udalosti nedožil, jeho nasledovníci zrealizovali túžbu Slovákov po vlastnej štátnosti.

Pre mňa osobne je Andrej Hlinka vzorom v tom, že bol kňazom, ktorý miloval Boha a zároveň bol politikom, ktorý miloval svoju vlasť a preto je právom označovaný za Otca národa.

Bol starostlivým otcom, ktorý sa snažil chrániť „svoje deti“ a popri tom nezabúdal ani na plnenie si svojich kňazských povinností.

Andrej Hlinka je dôkazom toho, že aj my môžeme byť a budeme verní Bohu, ale zároveň budeme slúžiť aj nášmu národu.

Odkaz Andreja Hlinku je aktuálny aj dnes a dáva nám recept ako žiť a pracovať pre našu vlasť. Som si istý, že dnes by nás Andrej Hlinka povzbudzoval k tomu, aby sme boli hrdí vlastenci a aby sme bojovali za naše kresťanské tradície nielen na Slovensku, ale aj v Európe.

Pozrite si tiež: Ružinovská spomienka na Andreja Hlinku

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.