Šimečka opäť „nesklamal“

Jozef Nosáľ
08.06.2016 8 721 archív

V Mníchove bolo 8. októbra 1995 sympózium na tému Slovensko na rázcestí. Jeho organizátor prof. Ferdinand Seibt naň pozval ako prednášateľov Dr. Dušana Kováča, Dr. Martina Bútoru, Dr. Petra Zajaca a smutne známeho rodeného nenávistníka všetkého slovenského Martina M. Šimečku.

Nie je rozhodujúce, či je Slovensko veľké alebo malé, koľko má obyvateľov – ale akí sme. Bez národného povedomia aj v časoch svetoobčianstva budeme iba figúrkami na pomyselnej šachovnici.

Keďže ako posledný rečník skončil len štvrť hodiny pred stanoveným zavŕšením sympózia, nemohol som pre nedostatok času predniesť svoju reakciu na jeho zlomyseľné osočovanie a skresľovanie situácie na Slovensku. Chcem mu aspoň cez vašu redakciu položiť niekoľko otázok:  

1) V júli 1993 ste v denníku Práca vyhlásili, že sa citovo neviete zmieriť so skutočnosťou, že od 1. januára 1993 musíte žiť v štáte, ktorý ste nechceli a že ste prakticky stratili polovicu svojej vlasti. Keďže ste ostali na Slovensku, predpokladám, že považujete za stratenú tú druhú polovicu, čiže Česko. Prečo ste sa teda nepresťahovali ta, ale ste ostali v menšej polovici, ktorej samostatnosť ste nechceli a nemáte radi?

2) Čo vlastne sledujete touto svojou protislovenskou propagandou? Čo sledujete tým, že ste ostali na Slovensku i svojou činnosťou v štáte, ktorého ľud a reč sú vám odporné? Keďže sa so samostatným Slovenskom nechcete zmieriť, proti nemu pracujete, možno si urobiť jediný záver, že chcete terajší stav zmeniť zvnútra! Keďže sa necítite členom slovenského národa, popierate všetko, čo je slovenské, a brojíte proti samostatnej Slovenskej republike, ostáva jedinou odpoveďou na vaše snahy konštatovanie, že pracujete za opätovný anšlus Slovenska k Česku nie z vlasteneckej lásky k Slovákom, ale z vašej osobnej lásky k moci nad Slovenskom.

Prosím o odpovede.

Slovenská REPUBLIKA, október 1995

--------------------------------------------------------------------------

Vyberáme z archívov denníkov a týždenníkov zaujímavé články, ktorých obsah si môžete porovnať s realitou súčasnosti.  Archívne texty pochádzajú z čias obnovenia Slovenskej republiky a zachytávajú politické a spoločenské pohyby doma i v zahraničí. Píše sa rok 1995.

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.