Slováci, voľte Slovensko

Pavol Šiška (Calgary)
11.05.2016 9 754 archív

Svet sa dnes nezdá byť takým obrovským a rozsiahlym ako voľakedy. Správa sa dá preniesť behom minúty do redakcie vašich novín. Srdce však vie byť ešte bližšie. Súčasne sa poteší z úspechu doma a súčasne ho zabolí krivda, kdekoľvek sa jej ujde slovenskému rodu roztratenému po okruhu Zeme.

Slováci, váš je ten kus zeme, no nielen pre orbu a siatie. Vy na ňom musíte aj žať.

Niekedy sa mi zdá, akoby sa hrom a peklo spojili proti tej malej krajine podtatranskej. Skupiny nežičlivcov majú veľmi silný vplyv na to, čo sa o Slovensku píše a neváhajú dať do dezinformácie o ňom silu svojich peňazí.

Darí sa im to nielen za hranicami Slovenska prostredníctvom novín, ktoré čítajú milióny ľudí, ale aj u vás doma. Napríklad Domino efekt alebo SME sa priam predbiehajú v tom, ako Slovensko podraziť. Ťažko je mi to pochopiť. Tu v Kanade by noviny takto protikanadsky zamerané, ako je protislovensky zamerané Domino, neprežili prvé vydanie.

Ducha slovenského treba posilniť, aby rástol silný ako lipa, s koreňmi pevne v slovenskej zemi. Teraz prichádza tá možnosť postaviť ducha proti peniazom a ukázať jeho silu vo voľbách. Dovoľte mi preto zvolať: „Slováci, voľte Slovensko. Voľte strany, ktorým leží na srdci blaho Slovenska. Svätoplukove prúty majte na mysli! Ich zväzok je silnejší než peniaze sveta. Váš je ten kus zeme, no nielen pre orbu a siatie. Vy na ňom musíte aj žať. Ak toto nepochopíte, žať budú aj naďalej druhí. Vás nechajú len orať a siať.

Chcel by som vám povedať, že vám držím palce, bolo by to ale veľmi málo, lebo v skutočnosti som s vami a držím palce aj  sebe a modlím sa aj za seba. Verím, že nie som sám, ale že nás je veľa. V piatok a sobotu ukážte, že naším svätým heslom je naozaj – sloboda a sláva.“

Slovenská REPUBLIKA, september 1994

--------------------------------------------------------------------------

Vyberáme z archívov denníkov a týždenníkov zaujímavé články, ktorých obsah si môžete porovnať s realitou súčasnosti.  Archívne texty pochádzajú z čias obnovenia Slovenskej republiky a zachytávajú politické a spoločenské pohyby doma i v zahraničí. Píše sa rok 1994.

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.