Voľby 2016. Demokracia na slovenský spôsob

Ján Vachaľ
09.03.2016 17 194 archív

V parlamentných voľbách vyslali slovenskí voliči jasný hlas smerom k politikom. A aj to, že sa neboja a ani nebudú báť voliť národne orientované strany. Nebola by to však slovenská smotánka v podobe politikov, médií či ľudí, ktorí sa hlásia k údajným antifašistickým bojovníkom, keby si nenašla nejaký terč. V tomto prípade to je terč v podobe strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko.

V médiách sa prezentujú ľudia, ktorí sú odtrhnutí od životnej reality väčšiny Slovákov. A nielen to. Títo ľudia sa dokonca tvária, že reprezentujú názory občanov.

Musím hneď na úvod poznamenať, že nie som zástancom Kotlebu a ani neriešim jeho prístup k voľbám. To, čo však riešim je, ako sa v krízových situáciách veľmi rýchlo, jasne a čisto odhalí pravá tvár politikov, ktorí budú rozhodovať o osude nášho štátu. A Kotleba jednoducho poslúžil ako zrkadlo, ktoré odhalí pravú tvár.

 

Arogancia Kisku v priamom prenose

Tým, že predsedovia strán, ktoré sa dostali do parlamentu odmietli rokovať s jednou zo strán, ktorú si do NR SR zvolili občania vo voľbách, odmietli aj názory a myšlienky viac ako 200 000 Slovákov ktorým sa program strany Kotleba – ĽSNS jednoducho páčil. Čo bude však pre niekoho šokom, no pre niekoho len potvrdenie vlastných názorov je postoj prezidenta Andreja Kisku. Človek, ktorý povedal, že bude otvorený všetkým názorom a bude prezidentom všetkých ľudí, tak práve ten istý prezident odmietol 8 % voličov.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Extrémizmus na Slovensku

------------------------------------------------------------------------

Ako si môže dovoliť človek, ktorý má reprezentovať národ, odmietnuť pozvať demokraticky zvoleného predsedu politickej strany? Bez vypočutia si názorov, bez vytvorenia si vlastného úsudku si proste politici povedali, že nebudú spolupracovať s jedným z nich. To je dôvod prečo nemôžeme zostať príliš dlho v eufórii. Niektorí si mysli, že voľby skončili dobre len preto, že Fico s veľkou pravdepodobnosťou nedokáže zostaviť vládu. Otázky sú: Či je to dobré? Sú a budú ostatné strany správnou alternatívou pre Slovensko?

 

Hlasy hlučnej menšiny

V médiách som za posledné tri dni počul slovo fašista  viackrát ako hádam za celý život.  V médiách sa prezentujú ľudia, ktorí sú odtrhnutí od životnej reality väčšiny Slovákov. A nielen to. Títo ľudia sa dokonca tvária, že reprezentujú názory občanov. Ale v skutočnosti ide o ovplyvňovanie verejnej mienky sofistikovaným, ale zároveň veľmi nebezpečným spôsobom.  

Moja posledná otázka znie: Sme extrémisti? Moja odpoveď je: Áno! Pretože dnes je extrémista každý, kto nosí v srdci lásku k národu a vlasti.

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Ak si objednáte tričko SHO so šiltovkou SHO (čierna, modrá), pri potvrdení objednávky vám cenu trička znížime na 10,99 eur. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.