Štát ako provokácia nacionalistov...

Pavol Privalinec
15.02.2016 21 120 archív

Budapešť, Praha, Moskva. Ani jedno z týchto, pre nás mocenských centier, nedokázalo zabrániť prirodzenému právu národa na sebaurčenie.

Nalejme si čistého vína, vždy to boli skôr maďaróni než Maďari, čechoslovakisti než Česi, a komunisti než Rusi, ktorí hádzali Slovákom pod nohy polená - práve preto ich všetkých píšeme s malými písmenami.

Vtedy, pred vyše tisíc rokmi sa nám do krvi zapísala idea štátnosti, ktorú sme si v DNA národa uchovali a prenášali z generácie na generáciu až do dnešných dní, no v každom obilí i v národe je plevel, ktorý pri sebemenšom pohybe kolesa dejín poletuje všade navôkol - bedáka, spochybňuje, osočuje, popiera...    

Jedno je však isté. Ak by sme ich poslúchli, zľakli sa a čakali na najideálnejší moment - nemali svoj štát, dopadli by sme ako Moravania, Slezania a iní, ktorí sú dnes iba bezvýznamným zemepisným pojmom.

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Ak si objednáte tričko SHO so šiltovkou SHO (čierna, modrá), pri potvrdení objednávky vám cenu trička znížime na 10,99 eur. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.