Európska únia má problém. Má totalitné tendencie

Ján Vachaľ
17.01.2016 5 721 archív

Európska únia prežíva svoj rozklad. Referendum o zotrvaní Veľkej Británie v EÚ, pretrvávajúca finančná kríza v Grécku, nárast euroskepticizmu vo viacerých krajinách a hlavne chybný postoj k imigrantom.

Európska únia má totalitné tendencie. Ak robíte to, čo sa vám povie, ste najlepší štát na svete, ale ak sa rozhodnete pre zvrchovanú politiku na základe výsledku volieb, budú udalosti vo vašej krajine predstavitelia EÚ považovať za štátny prevrat.

Je čoraz jasnejšie, že projekt spoločnej Európy stroskotá a ukazuje sa, že nefunguje ani myšlienka spoločného vládnutia krajín, ale skôr tie veľké a mocné rozhodujú nad osudom tých menších a slabších.

 

Maďarský príklad

Najviac sympatií za posledné mesiace spomedzi politikov získal Viktor Orbán. Jeho postoj postaviť plot a hlavne otvorene hovoriť o tom, že imigranti so sebou prinášajú bezpečnostné riziko, ktoré by mohlo skončiť tragédiou, bol minimálne odvážny. Ale čo je hlavné, Maďarsko sa tvrdo postavilo proti prijímaniu ilegálnych imigrantov, čo sa odzrkadlilo stavaním plota na hraniciach so Srbskom a Chorvátskom. Európskemu parlamentu sa nepáči toto vlastenecké a logické správanie, pretože vlastenectvo a logika nemá v Európskej únii miesto.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Tretia ríša ožíva! ------------------------------------------------------------------------

A tak Európsky parlament začal kritizovať maďarskú vládu za „nehumánne“ a „xenofóbne“ správanie sa voči imigrantom, a pritom EÚ pustila cez svoje hranice už viac ako milión ľudí o ktorých nič nevie. A to iba preto, lebo Nemecko to tak chcelo. A tak Európsky parlament, či už z pomsty alebo hnevu, presadil monitorovanie maďarskej vlády pre podozrenie z nehumánneho správania sa k imigrantom, ktorí medzi tým svoj humanizmus rozdávali v podobe guliek v Paríži.

 

Poľsko zdvihlo hlavu

Poľsko chcelo zmenu a Poľsko si zmenu zvolilo. Nová vláda Beaty Szydlovej je jasným dôkazom toho, že pokiaľ vlády nerobia ako im hovorí Európska únia, príde trest. Prečo? Pretože poľská vláda je oveľa kritickejšia voči Bruselu ako bola predtým strana Občianskej platformy. Vládnuca strana Právo a spravodlivosť sa nebála okamžite konať proti kvótam, ktoré schválila predchádzajúca vláda, nebála sa vymeniť šéfov tajných služieb či iných dôležitých orgánov a dokonca začína uvažovať o tom, že sa pripojí k žalobe v otázke ilegálnych imigrantov ktorú podalo Slovensko. To sa však prestalo páčiť Martinovi Schulzovi, predsedovi Európskeho parlamentu, ktorý vyhlásil: „To, čo sa tam deje, má charakter štátneho prevratu a je to dramatické.”

Aj tieto dva príklady sú dôkazom toho, že Európska únia má totalitné tendencie. Ak robíte to, čo sa vám povie, ste najlepší štát na svete, ale ak sa rozhodnete pre zvrchovanú politiku na základe výsledku volieb, budú udalosti vo vašej krajine predstavitelia EÚ považovať za štátny prevrat.

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Ak si objednáte tričko SHO so šiltovkou SHO (čierna, modrá), pri potvrdení objednávky vám cenu trička znížime na 10,99 eur. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.