Iba voliť nestačí. Je potreba zmeny fungovania slovenskej politiky

Miroslav Šuňal
04.01.2016 3 839 archív

Iba voliť nestačí. Prečo? Pretože už iba voliť nestačí! Ako sa stretávam s ľuďmi a počúvam ich každodenné starosti, tak rovnako vnímam ich postoje a názory na dnešnú politiku, ktorá sa podľa drvivej väčšiny uberá smerom, ktorý tu nikto po novembri 1989 nechcel.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini rozhodol, že v poradí deviate slobodné parlamentné voľby sa uskutočnia v sobotu 5. marca 2016.

Slovenský národ, ľudia, ktorí tu odpradávna žili a žijú, boli vždy národom skromným, pracovitým a slušným. Trendy, ktoré sa plazivo po novembri 1989 implementovali v slovenskej spoločnosti mnohých pohltili, avšak väčšiu časť slovenskej populácie iba znechutili.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Aby klamstvá zneli dôveryhodne

Oficiálnu úlohu vedúcej strany nositeľky rána vystriedali neoficiálne šúľky peňazí balené do alobalu a povinné jazdy z učebníc teórie partokracie západného typu. ------------------------------------------------------------------------

Začiatok roka 2016 bude v znamení volieb. Čo to pre bežného slovenského človeka znamená? Jediné, ešte ako tak demokratické právo rozhodovať o osude svojom, ako aj o osude celej slovenskej spoločnosti. Iba voliť však už nestačí. Je potrebná hlboká sebareflexia celej spoločnosti kam sa za tých 26 rokov posunula. Nadávame na politikov že rozpredali naše bohatstvo, ktoré budovali naši otcovia a naše matky. Nadávame na politikov, že kradnú. Nadávame na politikov, ktorí namiesto toho, aby sa starali o národ, plnia svoje vrecká. Kto je však za túto situáciu zodpovedný? Sme to predsa my všetci, ktorí sme to umožňovali!

My sme však aj tí, ktorí majú možnosť rozhodovania. Práve preto iba voliť nestačí! Každý jednotlivec sa musí hlboko zamyslieť a nebáť sa. Konzervativizmus je na Slovensku hlboko zakorenený a inštiktívne sa bojíme akejkoľvek zmeny, čo je v konečnom dôsledku dobré, avšak v dnešnej situácii kontraproduktívne. Je potreba zmeny fungovania slovenskej politiky. Nie že by nefungovala, ona funguje, ale iba pre vybrané skupiny ľudí. Zamyslime sa. Priestor na vyjadrenie svojich myšlienok a politických cieľov dostávajú dopredu cielene vybrané skupiny vyvolených politikov.

V dennej tlači, rozhlase, televízii, je podsúvaný rovnako cielene vybraný názor bez akejkoľvek oponentúry. Rovnakí majitelia médií. Rovnakí politici donekonečna presviedčajúci o niečom, o čom nie sú ani sami presvedčení. Volebné prieskumy agentúr blízkych politickým subjektom za žiadnu cenu nepripustia možnosť zmeny politického smerovania Slovenska.

Týmto neinformujú o skutočných náladách v národe. Podsúvajú iba to, čo sa hodí politickým kšeftom a povolebným kalkuláciám. Preto už iba voliť nestačí. Treba začať myslieť. Prebrať sa z letargie a konať. Každý musí začať od seba. Mnohí si povedia, odvolím a aj tak sa nič nezmení. Prídu druhí a budú kradnúť rovnako.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Na Hlinku si ešte počkáme

------------------------------------------------------------------------

No ak toto bude každý z nás tvrdiť, naozaj sa nič nezmení. Nie, nebojme sa. Do politiky na Slovensku treba priniesť novú krv, nové, avšak na kresťanských hodnotách založené myslenie. Verte mi, že už dnes sa mnohí politickí nominanti s obavami pozerajú na nedeľu 6. marca 2016, kedy budú známe výsledky hlasovania. Blíži sa koniec kšeftov, rozhadzovania, dosadzovania pohodlných a aj vyhadzovania nepohodlných? 

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Ak si objednáte tričko SHO so šiltovkou SHO (čierna, modrá), pri potvrdení objednávky vám cenu trička znížime na 10,99 eur. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.