Spojenec Západu má v tom jasno. Ak si neveriaci, prídeš o hlavu

Ján Vachaľ
11.12.2015 5 720 archív, ilustračné foto

Medzi stabilných partnerov Západu na Blízkom východe patrí Saudská Arábia. Veľké bohatstvo, ktoré čerpá z ropy jej dovoľuje mať jednu z najsilnejších armád na Blízkom východe a aj preto je považovaná za strategického spojenca. Lenže to, nad čím Západ zatvára oči je neľudská politika tohto štátu.

OSN predala kľúčovú pozíciu v Rade pre ľudské práva Saudskej Arábii. OSN si vybrala krajinu, ktorá tento rok popravila viac ľudí ako samotný Islamský štát. Petrodoláre a politika pretromfli ľudské práva.

V najväčšej možnej miere sa neochota pomôcť iným štátom a im obyvateľom prejavila práve počas nepokojov v Sýrii. Je až podivuhodné, že tento bohatý moslimský štát sa sám neponúkol, že si zoberie aspoň časť imigrantov. Avšak, čo dokáže spraviť pre ľudí, ktorí sa každoročne zúčastňujú moslimskej púti do Mekky je až udivujúce. Dokáže zaistiť tisíce stanov, ktoré sú postavené z nehorľavých materiálov a každý z nich je vybavený toaletou. Prečo potom nedokážu rovnako pomôcť rodinám, ktoré utekajú pred vojnou?

 

Zvrátený smer západnej civilizácie

Najviac ma zarazil postoj bývalého ministra zahraničných vecí Českej republiky Karla Schwarzenberga. Neodcestoval do Ruska na olympijské hry kvôli tomu, že v Rusku prijali prísne zákony proti homosexuálom. Avšak hneď na to odcestoval do Saudskej Arábie, kde nemajú zákony proti homosexuálom, ale rovno im stínajú hlavy. Toto je ignorovanie chýb jedného a očierňovanie druhého štátu.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež:

Paríž horí. Vrahovia v sakách chystajú smútočnú reč

------------------------------------------------------------------------

Saudská Arábia bude tento rok predsedať v Rade pre ľudské práva OSN. Štát v ktorom schválili zákon, podľa ktorého každému ateistovi budú stínať hlavu. Mnoho odporcov režimu vládnucej dynastie skončilo rovnako. Toto je výsmech demokracii a hodnotám na ktorých stojí Európa a celý slobodný svet.

Saudská Arábia, spojenec Západu ukazuje zvrátený smer, ktorým sa uberá „vyspelá“ západná civilizácia.

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Ak si objednáte tričko SHO so šiltovkou SHO (čierna, modrá), pri potvrdení objednávky vám cenu trička znížime na 10,99 eur. Odkaz na tričko: TU

TIP NA KNIHU

Ľudovít Štúr: Slovanstvo a svet budúcnosti. Knihu si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782. DARČEK: Ku každej knižke vám pribalíme odznak rusko-slovenského priateľstva. Cena knihy je 17,49 eur + poštovné.

Viac informácií o knihe nájdete TU.

-------------------------------------------------------------------------- TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.