Spomaľte, Slováci! Nebuďte ovcami doby!

Pavol Poprocký
06.12.2015 5 510

Nastáva ten čas, ten, ktorý je len raz ročne - čas vianočný. Ako ho však spoločnosť vníma? Ako čas hojnosti? Áno, pre nás, ktorí máme možnosť čítať tieto riadky je to asi samozrejmosť, že na vianočnom stole sa strieda kapustnica so zemiakovým šalátom a rybou, oplátkami, jablkami a podobne. Ale zamysleli ste sa už niekedy aj nad tými, ktorí o tomto iba snívajú? Poznáte niekoho takého? Pozvali ste ho niekedy na vianočnú večeru spolu s vami?

Ľudia však už začínajú rozmýšľať - vtieravá predvianočná reklama začína už väčšine Slovákov prekážať. Smiešnymi sa stávajú aj amatérske výkony tzv. hercov, ktorí sa zapredali za peniaze telefónnych operátorov robiť zo seba šašov pred celým Slovenskom.

Rodinná pohoda

Je to rodinná pohoda, keď ešte aj v deň narodenia Pána beháte po nákupných strediskách, len preto, aby ste materiálne niekoho potešili? Nie je to stratený čas, ktorý by ste mohli stráviť doma, spolu s celou rodinou?!

 

Ježiško, darčeky, či nebodaj Santa Claus...

Naozaj sú tieto sviatky o darčekoch, ktoré časom stratia na hodnote, o plných pupkoch a následných tráviacich problémoch? Naozaj je to o predbiehaní sa, kto kúpi drahší, luxusnejší dar?! Zastavte sa. Aspoň na chvíľu! Či nie je krásne podať pomocnú ruku aspoň raz ročne? Alebo azda je niečo zlé na tom, že namiesto nákupného besnenia si vypijete kávu alebo čaj s človekom, ktorého máte radi? A či je to naozaj o tých darčekoch alebo o televízoroch plných dekadentných, cudzokultúrnych filmoch alebo rozprávkach?!

SPOMAĽTE, SLOVÁCI! Nestávajte sa ovcami doby. Nebuďte človekom konzumným, sebeckým a neľudským, ale človekom nápomocným, pokojným a človekom, ktorý si váži tie skutočné hodnoty! ŽITE A TVORTE!

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Ak si objednáte tričko SHO so šiltovkou SHO (čierna, modrá), pri potvrdení objednávky vám cenu trička znížime na 10,99 eur. Odkaz na tričko: TU

TIP NA KNIHU

Ľudovít Štúr: Slovanstvo a svet budúcnosti. Knihu si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782. DARČEK: Ku každej knižke vám pribalíme odznak rusko-slovenského priateľstva. Cena knihy je 17,49 eur + poštovné.

Viac informácií o knihe nájdete TU.

-------------------------------------------------------------------------- TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.