Narodení pre večnosť

Pavol Privalinec
05.11.2015 3 665 archív

Tak ako bol Ľudovít Štúr mostom spájajúci evanjelikov a katolíkov, bol kardinál Korec, slovami predsedu vlády SR Roberta Fica,  „legendou”, ktorá bola doslova prostredníkom medzi Bohom a človekom.

Obaja vstúpili do služby, aby zvestovali „evanjelium”, aby sme nezostali kože daromné. Obaja boli prenasledovaní za spravodlivosť. To preto, že si ich nemohli kúpiť, nemohli zraziť na kolená. Neuhli pred nespravodlivým tlakom a násilím, neuhli ani pred zvodom a sľubmi. Obaja chránili Slovensko, za čo boli obvinení z vlastizrady. Nekrútili sa okolo seba, mali odvahu strácať svoj život tým, že ho okolo seba rozdávali.

Ľudovít Štúr: „Národy, ktoré odvrhli Kráľovstvo Božie, spravodlivosť, opravdivé ľudské konanie, zabudli na Boha a zaujímali sa len o to ostatné, teda len o svetské veci, rad za radom upadli, a tento výrok sa aj v budúcnosti ukáže ako pravdivý“.  

Biskup Ján Chryzostom Korec počas návštevy Matky Terezy v Nitre, 13. mája 1990.

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Ak si objednáte tričko SHO so šiltovkou SHO (čierna, modrá), pri potvrdení objednávky vám cenu trička znížime na 10,99 eur. Odkaz na tričko: TU

TIP NA KNIHU

Ľudovít Štúr: Slovanstvo a svet budúcnosti. Knihu si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782. DARČEK: Ku každej knižke vám pribalíme odznak rusko-slovenského priateľstva. Cena knihy je 16,49 eur + poštovné.

Viac informácií o knihe nájdete TU.