Šéf Domina ohovára Slovensko

Peter Kráľ
16.10.2015 5 768 archív

Nepoznám na svete národ, ktorého niektorí príslušníci hľadia na svoj štát div nie ako na zlo a najradšej by ho zapredali. Proti nijakému štátu na svete, štátu demokratickému a slobodnému, nevedie istá časť jeho „inteligencie“ beztrestne doslova studenú vojnu, ako je to u nás len preto, že máme na čele vlády muža, ktorého nenávidia. Deje sa tak doma a deje sa tak v zahraničí.

Židovský komentátor Peter Schutz.

Vydavateľ košického časopisu Domino vo filme, ktorý vysielali na prvom programe západonemeckej televízie ARD verejne hovorí, že jeho prezidentom je Václav Havel. Presviedča západné nemecké publikum, že Slováci a Maďari v Košiciach sú nespokojní s bratislavocentrizmom a že im je bližšia Praha. Čo je toto – okrem politického bláznenia? To už nie je iba dezorientovanosť, to je jasný politický zámer: rozbiť tento nový štát a dostať Slovensko opäť pod nadvládu Prahy.

Tu nám treba sebavedomie politické a rozvahu budovať náš štát i chrániť si ho ako zreničku v oku. To je historická úloha slovenskej inteligencie v slobodnom a demokratickom slovenskom štáte. My chceme stáť pred svetom s vlastným menom a vlastnou slovenskou adresou. Pre nás niet zo Slovenska kam utekať. Našou domovinou a naším štátom je demokratická Slovenská republika. Za jej česť a právo hodno je žiť, pracovať a aj sa obetovať.

--------------------------------------------------------------------------

Vyberáme z archívov denníkov a týždenníkov zaujímavé články, ktorých obsah si môžete porovnať s realitou súčasnosti.  Archívne texty pochádzajú z čias obnovenia Slovenskej republiky a zachytávajú politické a spoločenské pohyby doma i v zahraničí. Píše sa rok 1993.

--------------------------------------------------------------------------

TIP NA KNIHU

Ľudovít Štúr: Slovanstvo a svet budúcnosti. Knihu si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782. DARČEK: Ku každej knižke vám pribalíme odznak rusko-slovenského priateľstva. Cena knihy je 16,49 eur + poštovné.

Viac informácií o knihe nájdete TU.