Vlastenec a demokrat. Ale iba do volieb v roku 2016?

Ján Vachaľ
12.10.2015 4 567 archív

Robert Fico. Niektorí ho milujú, iní nenávidia. Slovensko a Maďarsko sú dvoma ostrovmi nádeje proti kvótam pre ilegálnych imigrantov. Ale na ako dlho?

Robert Fico je mužom tisícich tvárí. Dokáže vykresať nádeje u všetkých skupín obyvateľstva v našom štáte: profesných, sociálnych či národnostných. Práve táto Ficova chameleónska vlastnosť mätie slovenskú spoločnosť od jeho vstupu do vrcholovej politiky.

Kríza v súvislosti s imigrantmi nemohla prísť pre stranu Smer-SD vo vhodnejšom čase. Na začiatku minulého roka začali klesať preferencie strany na 30%. A potom prišla imigračná kríza. Ako voda na mlyn pre stranu Smer-SD. Ale to, čo ma zaráža, to sú dve tváre Roberta Fica.

 

Chameleón Fico

Ako si vysvetliť skutočnosť, že Monika Flašíková-Beňová a ďalší poslanci za Smer-SD v Bruseli hlasovali za prijatie kvót a Fico v Bratislave spolupracuje s opozíciou v NR SR na spoločnom „postupe“ proti kvótam a pripravuje žalobu na Európsku úniu za spôsob, akým EÚ prijala mechanizmus na prerozdeľovanie imigrantov, t.j. povinných kvót pre členské štáty EÚ?

Ľudia v Gabčíkove v referende odmietli zriadenie tábora pre ilegálnych imigrantov. Výsledky referenda by mali byť akceptované ako najvyšší prejav demokracie. Keď je Fico vlastenec a sociálny demokrat, prečo súhlasí s umiestnením imigrantov v Gabčíkove aj proti vôli občanov? Natíska sa otázka, či nebude Fico proti kvótam iba do slovenských parlamentných volieb v roku 2016. Najnovšie prieskumy naznačujú, že opäť stúpa medzi voličmi podpora strany Smer-SD. Akú politiku bude viesť Fico po, pravdepodobných víťazných voľbách, ukáže čas.

Momentálne sa nachádzame na križovatke. Dnes sa nejedná iba o to, koľko bude stáť mlieko a chlieb alebo koľko Grékom opäť požičiame, ale aj o to, akým zásadným spôsobom sa môže zmeniť Európa na ďalšie desaťročia. Buďme ostražití.

--------------------------------------------------------------------------

TIP NA KNIHU

Ľudovít Štúr: Slovanstvo a svet budúcnosti. Knihu si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782. DARČEK: Ku každej knižke vám pribalíme odznak rusko-slovenského priateľstva. Cena knihy je 16,49 eur + poštovné.

Viac informácií o knihe nájdete TU.