Aj ten kosák s kladivom zhrdzavel

Pavol Privalinec
01.10.2015 11 686 archív

Vždy som sa čudoval a svojím spôsobom obdivoval, ako sa podarilo Slovákom prežiť dlhé stáročia bez štátoprávneho ukotvenia. Nerozpustili sme sa v čase, neporobili nás mohamedáni, neasimilovali Maďari, darmo presviedčali, že sme Česi a aj ten kosák s kladivom časom zhrdzavel.

Ján Šmigovský nevymenil dvojkríž za kosák s kladivom, zostal verný slovenskej štátnosti.

Slováci nielen že prežili, ale akoby nad nami bola ochranná ruka, ktorá nás priviedla až k vlastnej modernej štátnosti. Častokrát mám pocit, či by nás radšej nemohla niekedy štipnúť do zadku, aby sme sa nemuseli zdržovať odbočovaním, ako povedal Ján Pavol II., z dopredu vydláždenej cesty s jasným posolstvom.

Aj po nedeli mám stále pocit, že nájsť v dnešnej dobe normálneho rozhľadeného človeka, ktorý chápe prepojenosť kresťanstva so zdravým slovenským tisovským nacionalizmom, ktorý má prehľad a chápe súvislosti s aktuálnym dianím je ťažšie, ako vystreliť človeka na Pluto.

--------------------------------------------------------------------------

TIP NA KNIHU

Ľudovít Štúr: Slovanstvo a svet budúcnosti. Knihu si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782. DARČEK: Ku každej knižke vám pribalíme odznak rusko-slovenského priateľstva. Cena knihy je 16,49 eur + poštovné.

Viac informácií o knihe nájdete TU.