Slovensko túži po zmene

Pavol Zvarík
03.08.2015 8 623 archív

Slovenská republika je veľmi mladý štát. Sme tu vyše dvadsať rokov a ono to je ako s tínedžerom. Dvadsaťročný tínedžer túži po niečom novom, túži skúsiť niečo nové, miluje výzvy a adrenalínový šport. Ako sa to však prejavuje v našej vlasti? Prejavuje sa to tak, že bolo mnoho protestov a boli zamerané na dobré veci, bolo tu referendum na ochranu rodiny a pod. V politickom živote sa to prejavuje tak, že sa objavil na scéne niekto, kto dokázal osloviť masu ľudí, kto ponúkol ľuďom niečo nové a dal im nádej na lepší život.

Spoznal som Slovenské Hnutie Obrody v ktorom sa ľudia snažia byť aktívni a pomáhať iným. V SHO nenájdete sľuby, nájdete tu reálne skutky!

V mnohých prípadoch však sľuby politikov zostávajú nenaplnené. Dôkazom toho môže byť aj Robert Fico, ktorý sľuboval istoty a vďaka tomuto reklamnému ťahu si dokázal zabezpečiť väčšinu kresiel v parlamente. Ľudia ho volili lebo verili, že dokáže zmeniť Slovensko k lepšiemu, dať nám istoty, zvýšiť mzdy ako aj dôchodky. Ešte keď bol v opozícií tak bol na návšteve Rakúska kde sa sťažoval, že máme žobračenky, teraz je pri moci a je mu to jedno.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Legionár slúžiaci vlasti  ------------------------------------------------------------------------

Slovensko ako mladý štát má v sebe ideály, má v sebe nádej na lepší život. Politici nás môžu klamať, ale tá nádej v nás zostane. Protesty sú nástrojom demokracie a aj keby sa vládna garnitúra snažila urobiť tie najprísnejšie opatrenia alebo obmedziť protesty, tak aj tak to Slovákov neodradí, lebo sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Politici sú zodpovední za svoje rozhodnutia a jedného dňa budú skladať účty a zodpovedať sa pred celým národom.

 

Podporujme tých, ktorí konajú

Slováci túžia po tom, aby bol vo svete mier. Paradoxom je, že práve náš slovenský prezident paktuje s USA a schvaľuje vojnový konflikt na Ukrajine. Slováci chcú vedieť pravdu – aké je politické smerovanie našej krajiny. Zámerne to píšem, lebo náš predseda vlády SR iné hovoril na Ukrajine a iné na návšteve Ruska. Som presvedčený o tom, že by mala byť čitateľná naša zahraničná politika. V budúcnosti by sa nemali Slováci dívať na sľuby počas volebnej kampane. Všetci veľmi dobre vieme ako to nakoniec skončí. Namiesto sľubov by sme sa mali začať dívať na to, kto ako žije, na akých životných hodnotách stojí, čo urobil pre našu vlasť, akým aktivitám sa venuje, komu pomohol. Píšem to zámerne lebo som spoznal Slovenské Hnutie Obrody v ktorom sa ľudia snažia byť aktívni a pomáhať iným. V SHO nenájdete sľuby, nájdete tu reálne skutky!

Členovia Slovenského Hnutia Obrody sa angažujú v rôznych projektoch. Projekt s názvom Vlastenec má za úlohu nám vštepiť lásku k vlasti. Projekt Nebuď sviňa! má za úlohu nás naučiť chrániť našu prírodu. Projekt Staráme sa má za úlohu pomáhať tým najbiednejším. V budúcnosti by sa mali práve takéto hnutia uchádzať o priazeň voličov. V budúcnosti by sa mal uchádzať o priazeň voliča kandidát, ktorý namiesto sľubov reálne a dlhodobo pomáha iným. Som presvedčený o tom, že toto by bola dobrá záruka pre voliča, aby sa počas komunálnych či parlamentných volieb vedel rozhodnúť správne.

Slovensko túži po zmene k lepšiemu a na to, aby bola naplnená táto túžba potrebujeme ľudí, ktorí namiesto sľubov reálne pomáhajú. Túžim po tom, aby bola nádej Slovákov naplnená. Nádej na lepší a dôstojnejší život na Slovensku.  

--------------------------------------------------------------------------

TIP NA KNIHU

Ľudovít Štúr: Slovanstvo a svet budúcnosti. Knihu si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782. DARČEK: Ku každej knižke vám pribalíme odznak rusko-slovenského priateľstva. Cena knihy je 16,49 eur + poštovné.

Viac informácií o knihe nájdete TU.