Keď chceš zmeniť svet, začni od seba

Pavol Poprocký
06.07.2015 4 068 Pavol Privalinec

Je zarážajúce a nemysliteľné, aby jestvovala toľká ľahostajnosť a lakomosť ktorá vládne v našom štáte, toleruje sa a netrestá. Obecné ale aj mestské úrady, školy, škôlky, voľnočasové centrá, či policajné alebo hasičské a iné budovy - to sú všetko miesta, kde vyvesená vlajka musí mať dôstojné miesto! Nie vždy tomu tak je.

V minulosti viala skomolená štátna vlajka Slovenskej republiky aj pred Mestským úradom v Štúrove.

Nachádzame miesta, kde kompetentní ako keby nemali smiešnych pár eur na zabezpečenie dôstojného zobrazenia (umiestnenia) štátneho symbolu na „svojej“ ustanovizni. Mnohokrát sa totiž môžeme stretnúť s potrhanou, zamotanou, vyblednutou vlajkou.

Prečo toľká ľahostajnosť, keď aj toto má mať niekto na starosti? Prečo toľká lakomosť, keď sa nejedná o vysokú peňažnú položku? Keď si túto česť a povinnosť neuvedomujú kompetentní sami je treba zájsť na daný úrad a vyžadovať nápravu, aj keď, veľakrát je to ako keby ste hádzali hrach o stenu. Nie je predsa možné pestovať silný štát, keď jeho občania nemajú úctu k štátnym symbolom.

Avšak, nájdu sa aj poctiví verejní činitelia. Možno sa budete čudovať, ale starosta obce Kešovce (okres Rimavská Sobota) pravidelne mení slovenskú vlajku. Je tu jedno ALE! A to je skutočnosť, že sa nejedná o „bieleho“ Slováka, ale o pomaďarčeného Cigána, ktorého obec, ktorú vedie, nemá ani potraviny, a predsa nájde peniaze a čas na výmenu štátnej vlajky.

Znovu sa ukazuje jediné, že všetko závisí na jednotlivcovi.

Fotogaléria: Takto to má byť...

Zavesenie štátnej koruhvy na budove Bowlingového klubu v Nitre. 

 

Fotogaléria: Takto to nemá byť...

Dotrhaná štátna koruhva Slovenskej republiky pred budovou Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Náprava...

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru SR v Nitre na našu výzvu na nápravu výzdoby zareagovalo rýchlo. Ďakujeme.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru SR v Nitre na našu výzvu na nápravu zvymenilo i vyblednutý štátny znak. Ďakujeme.

Štátna koruhva Slovenskej republiky pred budovou Okresného úradu v Nitre.

Štátna koruhva Slovenskej republiky pred budovou Okresného úradu v Nitre.

Štátna koruhva Slovenskej republiky pred budovou Daňového úradu v Štúrove.

Príklad zlého použitia štátneho symbolu. Štúrovskí hasiči namiesto zástavy použili na budove stanice štátnu koruhvu Slovenskej republiky, ktorá je určená pre výzdobu na stožiar.

--------------------------------------------------------------------------

TIP NA KNIHU

Ľudovít Štúr: Slovanstvo a svet budúcnosti. Knihu si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782. DARČEK: Ku každej knižke vám pribalíme odznak rusko-slovenského priateľstva. Cena knihy je 16,49 eur + poštovné.

Viac informácií o knihe nájdete TU.

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár