Udavač zostane udavačom!

J. Kováčiková
09.05.2015 20 400 archív, ilustračné foto

Od vzniku samostatnej Slovenskej republiky nás nepretržite navštevuje celý zástup komisárov a kontrolórov ľudských práv. Ľudské práva sa však u nás vzťahujú iba na menšiny. Jednu menšinu nesmieme urážať slovenčinou a druhú prácou.

No stále neviem, podľa akých zákonov či pravidiel títo páni svoju kontrolu vykonávajú. Ochrancovia ľudských práv neochraňujú málopočetné národy, ktorým hrozí vyhynutie (napr. Lužických Srbov v Nemecku), ani tie, ktoré nemajú vlastné štáty (Baskovia, Kurdi), ale výlučne iba najvýbojnejšie menšiny, ktoré pomáhali rozkrútiť mlyn druhej svetovej vojny.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Veľký menom, malý duchom ------------------------------------------------------------------------

Slovensko si zaslúži zápis do Guinnessovej knihy rekordov, pretože vari všetky štáty sveta dokopy od úsvitu dejín doteraz nenavštívilo toľko kontrolórov dodržiavania ľudských práv ako SR počas jej trojročnej existencie.

Slovenská REPUBLIKA, február 1996

Tí, ktorí donášali do Prahy a Moskvy, dnes donášajú do Budapešti, Bruselu, New Yorku. --------------------------------------------------------------------------

Vyberáme z archívov denníkov a týždenníkov zaujímavé články, ktorých obsah si môžete porovnať s realitou súčasnosti.  Archívne texty pochádzajú z čias obnovenia Slovenskej republiky a zachytávajú politické a spoločenské pohyby doma i v zahraničí. Píše sa rok 1996.

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár