Spoločne proti NATO. Víťazstvo zdravého rozumu

Ladislav Kováčik
14.04.2015 12 868 archív

Slovenskí občania sa v poslednom čase nahlas ozvali proti organizácii NATO. Začali prebiehať verejné protestné demonštrácie a rozbehla sa aj petícia za vystúpenie z NATO. To je nepochybne veľmi dobrá správa, každopádne nejeden sympatizant SHO môže pocítiť rozpaky. Nie z požiadaviek, ktoré demonštrácie a petícia nastolili, ale z niektorých aktérov hnutia proti NATO.

Netreba mať z účastníkov demonštrácií rozpaky, nech si obliekajú akékoľvek politické tričko.

Jednou z verejne známych osôb, ktoré podporili súčasné protesty proti NATO, je napríklad bývalý slovenský premiér a dlhoročný predseda KDH Ján Čarnogurský. Tomu mnohí vyčítajú, že v čase keď sa rozhodovalo o samostatnej slovenskej štátnosti, vyslovil sa spolu so svojou stranou jednoznačne proti tomuto smerovaniu. Ďalším známym protagonistom súčasného hnutia proti NATO je politický analytik Eduard Chmelár.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež: Rusko na svojej propagande (ne)šetrí

Keď som si dnes ráno prečítal článok Tomáša Kyseľa o tom, ako „naši“ odborníci upozorňujú, že na Slovensko prichádzajú peniaze z Ruska, ktorými sa platí proruská propaganda na internete, dospel som k názoru, že aj ľudia bez občianskeho preukazu môžu mať plnohodnotný pracovný pomer v médiách. ------------------------------------------------------------------------

Tento predseda Združenia svetoobčanov dávnejšie vyvíjal aktivitu proti schváleniu zákonu o zásluhách Andreja Hlinku. Nakoniec, podporovateľmi zhromaždení proti NATO sú aj komunisti z KSS a Vzdoru – strany práce. O tom, koľko životov zničili ľudia, ktorí sa hlásili ku komunizmu, netreba veľa rozprávať. Z týchto dôvodov môže vyvstať otázka, či je správne za týchto okolností petíciu a zhromaždenia proti NATO podporovať.

 

Bez rozdielu presvedčenia a svetonázoru

Myslím si však, že takéto úvahy nás nemusia trápiť. To, že na akciách proti NATO sa zúčastňujú ľudia rôznych presvedčení a svetonázorov, je len a len dobré. S komunistami, Čarnogurským, či Chmelárom môžeme v tisíc veciach nesúhlasiť, ak si však oni tiež uvedomujú, že NATO je zlo proti ktorému treba bojovať, treba to vítať. Ak by iniciatívu proti NATO viedli výlučne ľudia z národného spektra, pravdepodobne by sme si opäť prečítali v novinách niečo v tom zmysle, že proti NATO sú len akísi „pomýlení“ obhajcovia prezidenta Jozefa Tisa a nikto iný. Tým, že sa k hnutiu proti NATO pridali aj iné názorové prúdy, nemôžu médiá túto situáciu až tak zjednodušiť a všetkých odporcov NATO hádzať do akéhosi odpadkového koša pre krajnú pravicu.

Záležitosť nesúhlasu s praktikami NATO skutočne nie je záležitosťou krajnej pravice ani krajnej ľavice. Je to záležitosť autenticky ľudského vnímania sveta okolo nás, je to záležitosť zdravého rozumu. A pokiaľ majú v otázke NATO zdravý rozum a normálne ľudské cítenie nielen slovenskí národovci a konzervatívci, ale aj niektorí ich oponenti, môžeme byť za to vďační.

Preto netreba mať z účastníkov demonštrácií rozpaky, nech si obliekajú akékoľvek politické tričko. Ten, kto dnes vyslovuje politicky nekorektné názory, medzi ktoré určite patria aj názory odmietajúce NATO, si pred médiami a ich chlebodarcami koleduje o poriadnu antikampaň a znemožnenie. Čarnogurský, Chmelár či Škvrnda do toho napriek tomu išli. Keď už aj za nič iné, za túto vec by sme k nim určitý rešpekt mať mali.

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782.

-------------------------------------------------------------------------- TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár