Maďarské sebaklamy na pokračovanie

Ján Vachaľ
11.04.2015 10 521 archív

Po dvoch rokoch som sa opäť stretol s mojím kamarátom. Vie, že si zastávam Slovensko a vie, že som na niektoré veci citlivý. On je z polovice Maďar. Môžem mu donekonečna vysvetľovať historické zverstvá Maďarov, či to, kto bol v Európe prvý. Predsa len, na históriu síce netreba zabúdať, ale zase netreba na ňu stále myslieť. 

Cavalli-Sforza: „Maďarsko v Európe je anomáliou. Jazyk je ázijský, ale obyvateľstvo európske, väčšinou slovanské."

Myslel som si, že treba začať spolupracovať aj s Maďarmi a nevšímať si pár nevychovancov s uhorskými transparentmi na futbalových zápasoch DAC Dunajská Streda. Videl som už len milú maďarskú tvár, ktorá akoby sa chcela stať naším kamarátom. Ale práve ten kamarát, s ktorým som sa tak hádal o pravdu, mi priniesol niečo, čo ma zarazilo.

 

Maďarská propaganda v praxi

Rok som o ňom totiž nepočul. Keď mi raz napísal, že je v meste a či by som nezašiel von, súhlasil som. V rukách mi niesol čosi navyše - knihu, vlastne presnejšie učebnicu. Ako mi povedal, minulý rok sa presťahovali do maďarského mesta, kde začal navštevovať strednú školu. Keď som sa ho spýtal, načo mi dáva učebnicu, ktorá je navyše po maďarsky, povedal mi,  že by som si mal nad ňou posedieť a skúsiť preložiť pár riadkov. A v tom som to pochopil a celá moja ilúzia o priateľskej tvári Maďarov sa rozplynula.

------------------------------------------------------------------------ Prečítajte si tiež:  Slovensko mu dalo šancu

Ameer je príkladom toho, že aj človek, ktorý sa usadí v našej krajine sa môže stať jej lojálnym občanom, dokonca lojálnejším a prínosnejším ako niekto kto sa tu narodil.

------------------------------------------------------------------------

Údaje a články nie že neboli nepresné, boli to bludy. Písalo sa tam o tom, ako Maďari teda pardon - podľa nich Huni (Huni nie sú predkovia Maďarov, v skutočnosti sú to staromaďarské kmene - poznámka autora.) prišli prví to Karpatskej kotliny a až po nich prišli Slovania. Že Slováci sú vlastne Maďari, len hovoria inou rečou, ktorú prebrali od Čechov. Že tým, že sme sa odtrhli od ich tyranie a útlaku sme im ukradli územie a tisícky Maďarov sme nechali žiť mimo ich „rodnej zeme“. Nestačil som sa diviť. Toto nie je tlačová chyba, toto je propaganda vo veľkom. Nečudo, skade berú Maďari svoje názory.

 

Prezident pobavil poslucháčov

Ponúkam aj jeden starší, ale zaujímavý príklad maďarskej propagandy. Bývalý maďarský prezident Árpád Göncz v čase svojej oficiálnej návštevy v roku 1995 počas prednášky v Oxforde „pobavil“ prítomné politické a vedecké publikum keď vyhlásil, že „po Avaroch prišli Maďari, ktorí sa ako prví usadili v Karpatskej kotline a sú tu dodnes.“ Tieto pseudovedecké a faktami nepodložené názory totálne vyvrátili výsledky modernej génovej analýzy. V roku 1991 renomovaný genetik a profesor Stanfordskej univerzity (USA) L. L. Cavalli-Sforza uverejnil výsledky veľkoplošnej genetickej štúdie, ktorú uskutočnil na území dnešného Maďarska.

Zaujímavé výsledky tejto štúdie prof. Cavalli-Sforza zhodnotil nasledovne: „Maďarsko v Európe je anomáliou. Jazyk je ázijský, ale obyvateľstvo európske, väčšinou slovanské (pokojne môžeme doložiť termín - slovenské). A títo Sloveni sú pôvodným obyvateľstvom Karpatskej kotliny. Absolútna väčšina obyvateľov Maďarskej republiky nie je etnicky maďarská, je prevažne slovanská (slovenská – poznámka autora) a kontinuálne európska.“

Keď sa zmýli človek, dá sa to ospravedlniť. Ale keď sa zmýli prezident, a ešte na významnej prednáške je to na smiech. Áno treba žiť v prítomnosti, áno treba žiť v mieri a áno treba spolupracovať. Ale stále treba byť pripravený.

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.

-------------------------------------------------------------------------- TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár