Obrazy do škôl

22.03.2015 3 032 Pavol Privalinec

V centrálnej časti každej základnej školy na Slovensku by mal byť umiestnený obraz, ktorý bude spracovávať texty Deklarácie o zvrchovanosti SR a preambuly Ústavy SR.

Vstup do strednej školy na Ukrajine. Na stene sú štátne symboly s deklaráciou nezávislosti a slovami štátnej hymny.

Ako sme sa dozvedeli na sekretariáte Matice slovenskej, kto bude autorom obrazu a koľko tento projekt bude stáť, zatiaľ nie je známe. Na jeho realizácii by sa malo finančne spolupodieľať aj ministerstvo školstva. Rozpočet ministerstva na rok 1995 je 24,79 miliardy korún (z toho 10,9 mld. na mzdy), Matica slovenská dostane zo štátneho rozpočtu tento rok 105 miliónov. Koncom augusta by mali základné a stredné školy dostať brožúru, v ktorej bude spoločný úvod predsedu Matice slovenskej a ministersky školstva, Deklarácia o zvrchovanosti SR, preambula ústavy a hymnická pieseň Kto za pravdu horí... Text deklarácie a preambuly by sa mali žiaci druhého stupňa základných škôl a študenti stredných škôl naučiť naspamäť. 

Vyberáme z archívov denníkov a týždenníkov zaujímavé články. Archívne texty pochádzajú z čias obnovenia Slovenskej republiky a zachytávajú politické a spoločenské pohyby doma i v zahraničí. Píše sa rok 1995. Slovenská republika slávi druhé výročie obnovenia... 

Denník Slovenská REPUBLIKA, júl 1995 

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.

-------------------------------------------------------------------------- TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár