Bumerangový efekt politiky USA

Ján Vachaľ
15.02.2015 12 106 archív

Sme svedkami najväčšej krízy v Európe od studenej vojny. Neustále provokácie a osočovanie Ruska zo strany USA však začali mať opačný efekt ako si Američania predstavovali.

Niet dňa, kedy by sme sa nedozvedeli niečo nové o ukrajinskej kríze, či o tom, ako Rusko „opäť porušuje“ mierové podmienky. Ja sa čudujem odkiaľ nabrali právo Američania hovoriť o porušovaní podmienok, či agresii proti iným štátom. Získali ho v Iraku, Iráne, Afganistane či v Kosove? Národ, ktorý oslavuje deň vraždenia Indiánov ako národný sviatok, národ, ktorý kvôli nenásytnej povahe má priamo či nepriamo na rukách krv miliónov zmarených osudov, by nemal poučovať o hodnotách.

Mám pocit, že vo vzduchu visiaca vojna bude prvá, ktorú zastavia ľudia, ktorú zastavíme my. Zdá sa, že snaha Američanov zmanipulovať verejnú mienku proti Rusku spôsobila, že vo viacerých štátoch sa zdvihla vlnu odporu voči USA a NATO. Hlásia sa Bulhari, Srbi, Ukrajinci, Česi...

Stojíme na prahu dejín medzi dvoma stoličkami. Musíme si vybrať jednu a pevne sa usadiť.

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.