Multikulturalizmus. Nová rozbuška vojny v Európe?

Ján Vachaľ
18.01.2015 11 006 archív

Politika Európskej únie sa úzko viaže na motto: Zjednotení v rozmanitosti. Staré slovenské príslovie však vraví, že všetkého veľa škodí. Nie je už aj toho veľa?  

Fotografia z kampane britskej strany UKIP proti multikulturalizmu.

Nedávne teroristické útoky v Paríži sú toho jasnou ukážkou. Francúzi, ale aj celkovo vyspelejšie štáty EÚ, ktoré ponúkajú veľa jednoduchých pracovných miest (jednoduchých myslím bez podmienky vyššieho vzdelania) sú veľkým lákadlom pre imigrantov z chudobnejších štátov sveta, kde nie je ľahké sa dostať k vyššiemu vzdelaniu. Vlastne to celkom pripomína situáciu Slovákov z 19. storočia. Boli sme zavretí v chudobnom Uhorsku, v ktorom aj pre šikovného Slováka bolo problém nájsť si prácu. Preto sa nový svet - USA stal pre Slováka novým začiatkom. Prečo sme však nevystrieľali redakciu?

 

Príliš veľké rozdiely

Keď zmiešate modrú a modrú nevznikne vám nikdy červená. Ale pokiaľ zoberiete červenú, a natriete ju tam kde má byť modrá, vznikne z toho problém. Tak by sa dala vysvetliť politika EÚ. Keď sa stretne veľa rozličných názorov na jednom mieste, môžu z toho vzniknúť dve veci. Pokiaľ sa tam stretnú ľudia s inteligenciou, vznikne z toho debata alebo diskusia, pri ktorej sa vymenia názory. Pokiaľ sa však stretnú ľudia nižšej inteligencie, alebo žiadnej, vzniknú z toho hádky, bitky či dokonca teroristické útoky. Tu sa musíme vrátiť do prvého odstavca, v ktorom som spomínal, že väčšina prisťahovalcov (nie všetci) pochádza z prostredia, v ktorom sa okrem propagandy nič iné nedozvedia. Pochádzajú z iného prostredia, v ktorom si ctia iné tradície a vyznávajú inú vieru. Tak vznikajú problémy za ktoré sa platí životom.

 

Ignorácia

Najhoršie však na tom všetkom je postoj EÚ. Namiesto, aby problém riešila, hádže špinu všade okolo seba. Len tam, kde sa nachádza zádrhel, ani slovo nevyriekla. Pretože politici EÚ „chyby nerobia“ - robia ich samozrejme len občania. A kto vie ako je to v skutočnosti. Predsa len. V terore a chaose sa ľudia najlepšie ovládajú.

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.