Peter Morvay a jeho písmenkový guláš

Julián Orlický
23.10.2014 6 742 archív

Kontroverzný komentátor Peter Morvay sa čoraz viac, v rámci postupujúcej agónie denníka SME, vzďaľuje pravde a to najmä vo svojom komentári zo 16. októbra. Pokúsim sa mu nastaviť zrkadlo s malou nádejou, že prezrie, spamätá sa a pridá do svojho pokazeného písmenkového guláša aspoň štipku objektivity.

Každého proti každému hucká, aby mal vždy plné vrecká.

„Srbsko je Rusko v malom. „Oba národy spája pocit frustrácie z vlastného neúspechu aj mizerná schopnosť sebareflexie. Srbsko je vlastne také Rusko v malom. Tých podobností je oveľa viac než len slovanstvo a pravoslávna viera. Mnoho/väčšina Srbov a väčšina Rusov majú spoločný pocit pádu z výslnia, ústupu z pozície, na ktorú majú podľa vlastného názoru právo. Spája ich pocit krivdy z rozpadu Juhoslávie a Sovietskeho zväzu, umocnený početnými srbskými a ruskými menšinami mimo hraníc materského štátu. Juhoslovanský štát vnímali Srbi radi ako akési vlastné veľké Srbsko a neboli s týmto pocitom jediní - napokon to bol jeden z dôvodov, prečo v ňom Slovinci a Chorváti nechceli zostať.“

Cigáni sú Židia v malom. Oba národy spája pocit frustrácie z vlastného osudu a nulová schopnosť vlastnej sebareflexie.  Cigánska osada je vlastne taký Izrael v malom. Tých podobností je oveľa viac než len kočovný spôsob života, šmelinárstvo ako živobytie a fakt, že cigánska osada aj Izrael stoja na prevažne ukradnutej pôde. Mnoho Cigánov a Židov má pocit neustálej krivdy a diskriminácie znásobenej počtom prenasledovaní a často žiaľ aj násilných reakcií majoritného etnika. Cigánov a Židov spája to, že vinu za tieto príkoria podľa nich nesú len tí druhí.

Izrael vnímajú Židia ako svoju a iba svoju vlasť, nečudo, že Palestínčania ho so Židmi nechcú zdieľať,  majetok gadžov vnímajú Cigáni ako svoj,  len je pod dočasnou správou majority.

--------------------------------------------------------------------------

,,Sovietsky zväz bol jednoznačne ruským impériom, tejto idei paradoxne slúžili aj lídri inonárodného pôvodu, ak sa dostali na jeho čelo – Stalin je tým najlepším príkladom.“

NKVD fakticky ovládajúca Sovietsky zväz je výlučne židovským dielom. Židovský šéf  a zakladateľ NKVD Genrich Jagoda má podľa izraelského novinára Severa Plockera na svedomí  10 miliónov ľudských životov. Ak sa aj náhodou pritrafil Rus do vedenia tejto zlopovestnej tajnej polície, plnil cudziu vôľu. 

--------------------------------------------------------------------------

„Oba národy spája pocit frustrácie z vlastného neúspechu aj mizerná schopnosť sebareflexie a priznania si vlastnej viny za tento neúspech. Oba národy spája silný nacionalizmus, podporovaný pravoslávnou cirkvou posluhujúcou moci a priživujúcou národné mýty a pocit vlastnej výnimočnosti.“

Oba národy spája nič neriešiaca sebaľútosť prameniaca z pohnutého vlastného osudu a neschopnosť kriticky sa zamyslieť nad vlastnou činnosťou, ktorá týmto tragickým udalostiam obvykle predchádzala. Cigánov a Židov spája silná vzájomná súdržnosť, konkrétne u Židov je to šovinistický sionizmus, založený na údajnej čistokrvnosti a nadradenosti tohto mýtami opradeného kmeňa. Obom etnikám je tiež vlastný pocit výnimočnosti a jedinečnosti.

--------------------------------------------------------------------------

„Proste kopa nahromadených frustrácií, zvyšku sveta, čo sa nám len snaží ublížiť, aj neustála potreba nepriateľa. A dostatok nie práve demokratických politikov, čo všetky tieto emócie a sebaklamy obratne využívajú, aby ich voliči zabudli na chudobu, korupciu, obmedzovanie svojich práv.Niet sa čo čudovať, že Srbsko a Rusko stále jeden v druhom nachádzajú spojenca, presnejšie povedané Srbsko v Rusku patróna. A o to viac to platí teraz, keď v Srbsku opäť vládnu nacionalisti, čo boli ešte nie tak dávno fanatickými šovinistami a extrémistami.“

Jednoducho kopec nahromadených krívd a pocit neustáleho prenasledovania, do veľkej miery fiktívnym, vymysleným nepriateľom. Za všetkým stoja tí zlí antisemiti. Cigáni zas (márne) hľadajú za všetkým rasistov. Preto jedni druhých často bránia a sú si vzájomnými patrónmi. Nie je preto žiadnym prekvapením, že antirasistickým organizáciám, respektíve jej mediálnym partnerom typu SME, .týždeň, je blízky Izrael aj jeho súčasná extrémistická a nenávistná garnitúra, ktorá v inej, boľševickej podobe len pred pár desaťročiami vraždila po miliónoch.

--------------------------------------------------------------------------

„Otázkou je, akú veľkú časť Srbska skutočne zastupujú a či existuje aj dostatočne silné iné Srbsko.“

Otázkou je akú veľkú časť svetového židovstva Izrael a akú veľkú časť Cigánov liberalizmus a mimovládne organizácie reprezentujú. Našťastie semienka dobra existujú všade a existujú aj iní normálni Židia a Cigáni, ktorí žijú svoje životy bez mimovládnych organizácií krytých mainstreamovými médiami a politickej korektnosti.

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.