Muž tisícich tvárí

Pavol Privalinec
22.12.2013 11 727 archív

Robert Fico je mužom tisícich tvárí. Dokáže vykresať nádej u všetkých skupín v našom štáte, profesných, sociálnych, či národnostných. Práve táto Ficova chameleónska vlastnosť mätie slovenskú spoločnosť od jeho vstupu do vrcholovej politiky.  

Dňa 14. apríla 1987 vstúpil Robert Fico do Komunistickej strany Slovenska - KSS, do ktorej bol vybraný na základe výborných študijných výsledkov, ambicióznosti, vhodného pôvodu a vlastnej iniciatívy. Podľa slov jeho spolužiakov patril k obdivovateľom filozofie marxizmu-leninizmu a Sovietskeho zväzu.

Keď Marian Kotleba  demokratickým spôsobom vyhral voľby, Robert Fico spomínal mená ako Mussolini, či Hitler. Keď Robert Fico oznámil svoju kandidatúru na post prezidenta Slovenskej republiky, teda snahu o obsadenie najvýznamnejších postov v štáte jednou stranou, hovoril o politickej stabilite. Majster populizmu a halových estrád chce svoj cyklus ukončiť úradom prezidenta. Nikto nemôže spochybniť nárok Roberta Fica na kandidatúru. Spochybniť môže len on sám seba.

„Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem.“ Robert Fico, 6. apríla 2009

-------------------------------------------------------------------------- Úvodník z decembrového čísla Práva Národa. Objednaj si papierovú formu našich novín a staň sa našim čitateľom ešte dnes. --------------------------------------------------------------------------

 

Majster populizmu

Robert Fico sa v roku 2002 prihováral voličom aj cez masku bojovníka proti rastu cigánskej populácie. Dnes túto agendu odsunul na druhú koľaj. To, čo hlásal v roku 2002, považuje        (o jedenásť rokov neskôr) za extrémizmus.

Robert Fico: „Ak budeme vo vláde garantujem, že zlodejov so sekerou nebude silnejší ako zákon a nebudeme pri tom hľadieť na to, či je páchateľom Róm, alebo niekto iný. Máme odvahu hovoriť aj o nezodpovednom raste rómskej populácie. Urobíme všetko preto, aby časovaná bomba rastu rómskej populácie nevybuchla."

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár

--------------------------------------------------------------------------