Tí, ktorí hlasovali proti prijatiu Ústavy SR

Slovenské Hnutie Obrody
31.08.2013 20 963 TASR

Dňa 1. septembra 1992 sa rozhodovalo o prijatí Ústavy SR. V rokovacej miestnosti vtedajšej Slovenskej národnej rady bolo prítomných 134 poslancov.

V Rytierskej sále na Bratislavskom hrade sa uskutočnil 3. septembra 1992 slávnostný akt podpísania Ústavy SR. Na snímke poslanci prinášajú ústavu, štátny znak, pečať a vlajku SR. Z týchto 134 poslancov za Ústavu Slovenskej republiky hlasovalo 114 poslancov, proti návrhu hlasovalo 16 poslancov a hlasovania sa zdržali 4 poslanci. Mená 16 poslancov, ktorí hlasovali proti prijatiu Ústavy SR sa navždy zapísali na čiernu listinu zradcov slovenského národa, ktorí sa v rozhodujúcich chvíľach postavili proti obnoveniu slovenskej štátnosti.

Proti prijatiu Ústavy SR hlasovali: Štefan Táraj, M. Tahy, Miroslav Pollák, Jozef Polačko, Ladislav Pittner, František Mikloško, Ján Masarik, Peter Lauko, Ladislav Kvasnička, J. Krivčík, František Javorský, Ján Figeľ, Ján Čarnogurský, Július Brocka, Anton Neuwirth, Pavol Hrušovský

 

Toto sú mená, ktoré sa budú jedného dňa učiť slovenské deti v školách.

------------------------------------------------------------------------
 Odporúčame: Zoznam zradcov slovenského národa
------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár

--------------------------------------------------------------------------