Materializmus náš každodenný

Pavol Soóš
03.07.2013 2 869 internet

Materializmus sa stal synonymom dnešnej doby. Honba za statkami sa stala pre väčšinu ľudí pomaly náboženstvom a zmyslom života. Všetci chcú mať všetko. Už nám nestačí v domácnosti jedno auto, jeden televízor, jeden počítač.

Materializmus je ideológia alebo pohľad na život dávajúci do popredia hmotné hodnoty.Oblečenie, auto, či mobil dokáže spraviť z obyčajného človeka v očiach iných úspešného človeka. Áno, správne, nie charakter je dnes dôležitý, ale výzor je synonymum úspechu. Ľudia stratili ideály, stratili hodnoty. S tým všetkým samozrejme súvisí aj demografický vývoj.

Dnes je „v móde“ mať jedno, nanajvýš dve deti, karieristi najradšej žiadne. Väčšina ľudí by na to reagovala, že nie sú peniaze, že nemôžu si dovoliť mať viac detí. Ja by som sa ich na to ale opýtal, či pred 50-timi alebo 100 rokmi mali ľudia viac peňazí, či boli na tom lepšie ako sme my. Odpoveď je veľmi jednoduchá – nemali. Ale mali predsa niečo viac ako my – mali jeden druhého. Radosť im robili deti a nie mamona. Žili síce skromne, ale šťastne. A to je to, čo chýba dnešným ľuďom, dnešnej dobe. A teraz si dajte ruku na srdce. Koľkí z vás, keby zarábali viac a mali sa lepšie, by sa rozhodli pre ďalšie dieťa? Nebol by to skôr nový byt, nové auto či nejaká luxusná dovolenka?

V projekte Staráme sa máme spolu už 6 rodín, v ktorých pomáhame 19 deťom. Tieto rodiny sú živým príkladom toho, že dá sa žiť v skromných pomeroch a šťastne. V nedeľu 30. júna sme navštívili rodiny v okrese Stropkov a odovzdali im potravinovú pomoc. Už o mesiac sa na nich tešíme opäť.

A na záver odporučenie pre vás všetkých – žite šťastne. Nenaháňajte sa celý život za niečím, čo v skutočnosti nemá hodnotu, lebo stratíte tie najkrajšie roky zo života, ktoré vám už nikto nevráti. Pomáhajte druhým a zlepšíte nielen svoj život, ale aj svet okolo vás.

Sociálne slabým rodinám, v rámci projektu Staráme sa, pomáhame aj vďaka vašim 2% z dane.

--------------------------------------------------------------------------

TIP: TRIČKO NEZÁVISLOSŤ (kliknite) Oslavujeme 20. výročie obnovenia slovenskej štátnosti. Pridaj sa k nám i ty! --------------------------------------------------------------------------