Láska k vlasti je pre nás hodnotou najvyššou

Pavol Soóš
14.05.2013 3 087 internet

Keď príde máj, ten lásky čas... spieva sa v známej slovenskej piesni. Čo je to láska? Aká dôležitá je v živote každého z nás? Láska nemá presnú definíciu, nie je to niečo presne určené. Láska je vzácny a najkrajší cit, ktorého je schopný len človek. Ľudia ju poznajú už veľmi dlho a je príčinou existencie drvivej väčšiny z nás. Bez nej by svet nebol svetom, človek by nebol človekom. Nastalo by prázdno, ktoré by skľučovalo človeka ako takého. Svet by stratil farbu, lesk aj jas.

Láska ma rôzne podoby, pre všetky obdobia života človeka. Jej podoby sú presne také, ako my ľudia, ale každá z nich napĺňa ľudské srdce teplom, dobrom a jasom. Človek má prečo žiť, čomu sa tešiť, o čom snívať. Poznáme lásku rodičovskú, materinskú, súrodeneckú, priateľskú, partnerskú... a samozrejme lásku k vlasti. A práve táto podoba lásky, láska k vlasti, dnes nie je v móde, nie je „in“. Keď sa tak zamýšľam, vlastne láska ako taká dnes nie je „in“, v móde sú skôr hodnoty ako sebectvo, egoizmus, materializmus. Pre nás slovenských vlastencov je však láska k vlasti hodnotou najvyššou. Práve ona je tým hnacím motorom, ktorá nás deň čo deň poháňa vpred, dvíha nás zo zeme stále, keď spadneme a dáva nám nádej, že dokážeme zmeniť svet k lepšiemu. Ona je tým pravým dôvodom, prečo vznikol projekt Staráme sa a prečo každý mesiac pomáhame slovenským rodinám.

Verím, že ona bola takisto dôvodom pre pána Tomáša, ktorého naše výzvy o pomoc oslovili a aj vďaka nemu sme minulý víkend mohli opäť pomôcť v Stropkove a už o pár dní pomôžeme aj v Žiline a Nitre. Zároveň vás chceme oboznámiť, že v štádiu riešenia sa nachádza ďalšia slovenská rodina, pochádzajúca zo západného Slovenska. Viac informácií vám poskytneme už o pár dní. Vy však čakať nemusíte, pokiaľ máte možnosť a hlavne ochotu pomôcť spolu s nami. Kontaktovať nás môžete na staramesa@sho.sk alebo na telefónnom čísle 0907 316 163.

Sociálne slabým rodinám, v rámci projektu Staráme sa, pomáhame aj vďaka vašim 2% z dane.