V Rusku žijú v prvom rade Rusi

Michal Šindolár
21.04.2013 19 815 internet

„V Rusku žijú Rusi. Akákoľvek menšina, ktorá chce žiť v Rusku, pracovať a jesť v Rusku, by mala hovoriť po rusky a mala by rešpektovať ruské zákony. Pokiaľ uprednostňuje islamské právo šáríju, tak doporučujeme, aby išli tam, kde platí toto právo.

Vladimir Vladimirovič PutinRusko nepotrebuje menšiny. Menšiny potrebujú Rusko a my im nebudeme poskytovať zvláštne výhody, alebo meniť naše zákony, bez ohľadu na to ako hlasno budú kričať o diskriminácii. Mali by sme sa poučiť z chýb Ameriky, Anglicka, Holandska a Francúzska, pokiaľ máme prežiť ako národ. Ruské tradície a zvyky nie sú zlučiteľné s nedostatkom kultúry a primitívnymi spôsobmi väčšiny menšín. Keď tento čestný zákonodarný orgán myslí na tvorbu nových zákonov, mal by mať na pamäti najprv národné záujmy. Búrlivé ovácie v Dume trvali päť minút! (Prejav Vladimíra Putina, ruského prezidenta, pred Štátnou dumou ohľadne napätej situácii s menšinami.)”

 

Falošná správa

Uvedený text sa niekoľko dní šíri internetom, všetkými kontinentmi a niekoľko spravodajských portálov ho prevzalo a uverejnilo na svojich internetových stránkach. Hoci sa textu nedá vytknúť nič, prejav je žiaľ iba fikcia a spomínané slová Putin nikdy nevyslovil. Zaujímavosťou celého prípadu je, ako ľudia s nadšením prijali túto správu a stotožnili sa s ňou.

Body tohto fiktívneho prejavu však majú reálny základ. Prejav je parafráza prejavu Petra Costella, austrálskeho ministra financií z roku 2006 vysloveného na pôde Inštitútu v Sydney.

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár

--------------------------------------------------------------------------