Hákový kríž povolený

Tomáš Kopřiva
24.02.2013 8 188 Tomáš Kopřiva

Maďarsko povolilo hákový kríž! Táto šokujúca správa zamestnáva posledné dni európske médiá. Celá kauza začala po tom, ako maďarský ústavný súd zrušil zákon, ktorý zakazoval používanie symbolov totalitnej moci.

Všetky dnešné totalitné režimy vrátane EÚ sú zmesou komunistických a nacistických ideí. Stalo sa tak pre prípad predsedu ľavicovej strany Attilu Vajnaia, ktorý odmietol tento zákon dodržiavať a naďalej nosil komunistickú hviezdu pripnutú na sako. Za tento čin bol v Maďarsku odsúdený, avšak Európsky súd pre ľudské práva mu dal za pravdu a Maďarsku tak ostala hodená rukavica.

TIP: Objednaj si nálepky kampane Áno Slovensko, NIE EÚ!

Výrok maďarského ústavného súdu mal však „nečakané“ následky. Spolu s beztrestnosťou červenej hviezdy sa od mája, kedy zákon nadobudne právoplatnosť, stanú beztrestné aj ostatné totalitné symboly, a to vrátane hákového kríža.  

Postoj vládneho Fideszu je totiž taký, že buď zakážeme všetky totalitné symboly, alebo žiaden. Naproti  tomu postoj Európskeho súdu pre ľudské práva je taký, že komunistická hviezda je symbol robotníckeho hnutia a preto ho nemožno zakázať celoplošne.

Dvojaký meter

NSDAP je skratka pre Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, v preklade Národnosocialistickú nemeckú robotnícku stranu. Zaujímavé je, že  hákový kríž nacistov z NSDAP nie je symbolom robotníckeho hnutia, ale komunistická hviezda už symbolom robotníckeho hnutia je.

Aby sme hneď na začiatku zobrali vietor z plachiet všetkým skrachovaným agentom a  pseudobojovníkom za ľudské práva, nikto neobhajuje nosenie hákového kríža v súvislosti s režimom nacistického Nemecka. Hitlerovský režim bol v konečnom dôsledku a bez akýchkoľvek pochybností zvrátený, avšak je poburujúce, keď symbol jedného totalitného režimu má byť zakázaný a symbol druhého, rovnako zvráteného režimu, má byť beztrestný. Odhady obetí druhej svetovej vojny sa pohybujú okolo 60 miliónov mŕtvych. Počet obetí komunizmu sa odhaduje v rozmedzí 50 až 100 miliónov mŕtvych. Takže otázka znie, z akého dôvodu je použitý tento dvojaký meter? Odpoveď je jediná, dejiny píšu víťazi.

Nielen Hákový kríž

Ak ideme do dôsledkov a naozaj chceme zakazovať symboly, ktoré boli zneužité totalitnými, zločinnými režimami, tak na prvom mieste musíme zakázať americkú vlajku, vlajku Európskej únie,  Dávidovu hviezdu či znak NATO. Všetko sú to symboly zločineckých režimov a organizácií. Len prvý menovaný symbol, americká vlajka symbolizujúca Spojené Štáty Americké, ktoré priamo nadväzujú na metódy nacistického Nemecka. Režim, ktorý vládne v USA rovnako používa útoky pod falošnou vlajkou, napriek všetkým medzinárodným dohovorom podniká dobyvačné invázie do suverénnych štátov, za posledných 50 rokov má na svedomí smrť miliónov civilistov. USA použili a používajú tie najstrašnejšie zbrane na čele s atómovou bombou, ktorá v Japonsku zahubila približne 400 000 ľudí. USA rovnako špehuje svojich občanov, používa rovnaké metódy propagandy ako nacisti. V Amerike môže byť kedykoľvek vyhlásené stanné právo a každý môže byť označený za nepriateľa štátu, za teroristu. V Amerike je dovolené mučiť väzňov. Ako vidíme, vývoz stoviek nacistických vedcov z  Nemecka na konci druhej svetovej vojny priniesol svoje ovocie.

Všetky dnešné totalitné režimy vrátane EÚ sú zmesou komunistických a nacistických ideí. Dopredu ich ženie jediné, a to fantazmagorické, utopické predstavy o totalitne zjednotenej a plne ovládanej všesvetovej ríši. Pokojne ju môžeme nazývať Štvrtou ríšou, ktorá prežije tisícky a tisícky rokov... Povedomé, však?   

Alebo zoberme si taký Izrael, najrasistickejší štát v dejinách a predsa, všetkými médiami ľutovaný a každou veľmocou ochraňovaný. Logika dostáva poriadny výprask. Tragédia hodná Shakespeara, tyran kričí chyťte tyrana.

Zlomený meter

V dnešnej dobe sa už nedá hovoriť ani o dvojakom metri, hovoriť už môžeme iba o metri zlomenom. Kvôli médiám je dnes pravda klamstvom a klamstvo pravdou. Biela je čiernou a čierna je bielou. Dejiny píšu víťazi... Nesmrteľná pravda.

Médiá sa snažia deformovať náš myšlienkový rámec, mantinely, v ktorých môžeme uvažovať. Je na každom z nás, aby si zachoval čistú hlavu, aby sám rozhodol o tom, čo je pravda a čo je lož. Môžu zo seba robiť stranu dobra, slobody a demokracie, ale pred vnímavým človekom svoju pravú tvár neukryjú.

Takže ak zakázať totalitné symboly, tak všetky a bez výnimky.