Slovanské múzeum otvorené

Slovenské Hnutie Obrody
20.02.2013 2 066 internet

Slovanské múzeum v Spojených štátoch amerických otvorilo dvere prezentácii žijúcej histórii slovanského ľudu, ktorý zohrával dôležitú úlohu pri budovaní USA.

Prvé Slovanské múzeum bude slúžiť ako vedecké centrum pre slovanské štúdie. Múzeum má stálu expozíciu venovanú všetkým slovanským národom, ich histórii, kultúre, literatúre a vede. Nápad zriadiť múzeum patrí Janovi Dornicovi a výboru, ktorý nadväzoval na činnosť  poľského chrámu sv. Stanislava vo Fells Point. 

Prvé Slovanské múzeum bude slúžiť ako vedecké centrum pre slovanské štúdie, kultúru, literatúru, etnografiu a ďalšie aktivity v USA a bude tiež centrom pre skupinové schôdze, konferencie a kultúrne podujatia. Bude tiež plniť dôležitú úlohu pre baltimorskú kultúrnu komunitu a bude iniciovať mnoho zaujímavých vedeckých a kultúrnych podujatí v tomto priestore.

Stála expozícia vedie do sály slovanských národov, víta návštevníkov z dreva vyrezávaným medveďom, ako symbolom odvahy, sily, prosperity, pohostinstva a súčasne predstavuje charakteristickú postavu mnohých slovanských rozprávok.

TIP: Objednaj si tričko Slovania (pánske) v našom internetovom obchode Vlastenec.sk

Druhé poschodie múzea tvorí galéria súčasných moderných slovanských vedcov, umelcov, spisovateľov a ďalších profesií a bude slúžiť aj ako čajovňa počas rôznych stretnutí, sympózií a konferencií.

Adresa múzea: The Slavic Museum, 1735 Fleet street, Baltimore, Maryland, 21231, USA