Všetko sa počíta

Tomáš Kopřiva
14.02.2013 1 473 internet

Človek si niekedy až celkom náhodne uvedomí dôsledky svojich činov. Členovia SHO v Žiline navštívili aj tento mesiac rodinu z obce Stráňavy, ktorá je zaradená do projektu Staráme sa. Ako vždy sme osobne doručili rodine zásielku potravín, ktorá jej umožní lepšie znášať neľahkú životnú situáciu.

Áno, môže sa to javiť ako maličkosť, malichernosť, ale práve deti si často pamätajú maličkosti, ktoré ich robia šťastnými.Pripravili sme poväčšine základné a trvanlivé potraviny, avšak nezabudli sme ani na deti a pribalili sme aj nejakú tú sladkosť a ovocie. Obdarovať človeka podobným spôsobom nie je len jednoduché uspokojenie základnej životnej potreby. Je dôležité sledovať naše činy do dôsledkov. Až vtedy si človek uvedomí, že na oko malou bezvýznamnou aktivitou môže dať do pohybu celý rad skrytých udalostí. Napríklad dievča v rodine, ktorú sme navštívili, sa malo zúčastniť lyžiarskeho výcviku, ktorý organizuje jej škola a možno práve peniaze ušetrené za potraviny, ktoré sme rodine doniesli umožnili, aby sa dievča kurzu zúčastnilo. Alebo jej brat si môže za ušetrené peniaze kúpiť knihu, model lietadla, či jednoducho ísť do kina. Akoukoľvek pomocou, ktorú poskytneme, nenapĺňame len prvoplánový účel pomoci, ale rovnako otvárame na prvý pohľad skryté dvere ku rôznym formám spoločenského zaradenia či osobného naplnenia.

Áno, môže sa to javiť ako maličkosť, malichernosť, ale práve deti si často pamätajú maličkosti, ktoré ich robia šťastnými. A deti z rodín, kde nie je všetko na dosah ruky, dokážu byť vďačné. Každý kúsok šťastia, ktorý si zapamätajú, z nich spraví lepších ľudí.

Ako poukázať 2% pre SHO? V prípade otázok nás môžete kontaktovať na dvepercenta@sho.sk alebo tel. č. 0907 154 344.