Mama, chcel som žiť!

Tomáš Kopřiva
15.01.2013 2 873 internet

Slovensko povolilo potratovú tabletku. Lakonické vyhlásenie obsahujúce dôležitú informáciu o stave spoločnosti.

Slovenskí veriaci by sa mali konečne zobudiť a pochopiť, akému pánovi slúžia. Európska únia je protikresťanský, protinárodný a amorálný potomok fašizmu a komunizmu. Štátny ústav pre kontrolu liečiv povolil predaj tabletiek na lekársky predpis umožňujúcich svojvoľné zabitie plodu, tzv. potrat. Chemický názov prípravku je RU-486 (Mifepriston) a vymyslel ho v osemdesiatych rokoch minulého storočia francúzsky lekár Etienne-Emile Baulieu. Francúzsko bolo aj prvou krajinou, kde sa začal prípravok používať. Odtiaľ sa od deväťdesiatych rokov rozšíril takmer do celej Európy. Teraz jeho predaj schválilo aj Slovensko. Obchodné názvy RU-486 sú Mifegyne, Medabon či Mifeprex.

RU-486 funguje nasledovne: tablety ničia maternicovú výstelku zabezpečujúcu dieťaťu okysličenie a výživu. Po následnom užití tablety Misoprostolu (prostaglandíny) je dieťa vypudené z tela ženy. Tabletka by sa mala užiť do 63 dní od počatia.

Toto rozhodnutie alebo skôr benevolentnosť Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv a Ministerstva zdravotníctva SR dramaticky mení dostupnosť vykonania zmarenia ľudského života. Štát dal súhlas na absolútne nekontrolovateľné vraždenie.

Ja nič, ja muzikant

Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková sa k danej veci vyjadrila nasledovne: ,,Ak niečo Európska lieková agentúra zaregistruje a je to registrované na európskej úrovni, je to registrované automaticky vo všetkých členských krajinách. My v tomto nemôžeme nič urobiť."
Až do takéhoto bodu sme sa dnes dostali. O tom, aké lieky sú pre nás vhodné, už nerozhodujeme my, ale Európska lieková agentúra. Farmaceutický priemysel je jeden skorumpovaný gigantický moloch, ktorého jediným účelom je obchodovať s chorobou a so smrťou. Doteraz musel uplácať a korumpovať úrady jednotlivých národov, dnes už mu stačí skorumpovať pár politikov na európskej úrovni.

Jediný, kto sa verejne vyjadril proti povoleniu potratovej tabletky, bola europoslankyňa Anna Záborská z KDH, ktorá pritom citovala ústavu. ,,Ústava garantuje právo na ochranu života aj pred narodením. Zároveň aj harmonizovaná legislatíva EÚ dáva každému členskému štátu právomoc rozhodovať o tom, či na svojom území umožní predaj prípravkov vyvolávajúcich potrat," zdôraznila v stanovisku Záborská.

Jed ako liek

Samotný výrobok je zaregistrovaný ako „humánny liek“. Takáto absurdná tragikomédia sa môže diať naozaj len v dnešnej dobe, kedy je slovo morálka takmer nadávkou. Nazývať jed, ktorý zabije ľudskú bytosť vo vnútri matky liekom a ešte k tomu humánnym, je cynizmom, ktorý nemá obdoby. K ľudskému životu je pristupované ako ku veci, ku číslici, ku neživej jednotke. V materiáloch ku prípravku sa píše o „kompletnom vypudení plodu“. Takto dnes nazývame vraždu budúceho dieťaťa – kompletné vypudenie plodu. Je pravda, že aj dnes sa vykonávajú potraty, ale stav, ktorý nastane, sa veľmi ľahko môže zmeniť na genocídu. Potrat totiž nikdy nebol jednoduchší. Je to takmer akoby ste si zobrali tabletku od bolesti hlavy.

Cena života

Slovensko je kresťanskou krajinou. Slovenskí veriaci by sa mali konečne zobudiť a pochopiť, akému pánovi slúžia. Európska únia je protikresťanský, protinárodný a amorálný potomok fašizmu a komunizmu. Po potlačovaní prejavov kresťanskej viery, či agresívnej podpore zvrátených „vzťahov“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia je toto ďaľší pluvanec do tváre slušných ľudí od dokonale humanistickej Európskej únie.

80 eur. Približne toľko stojí takáto tabletka smrti v susednom Rakúsku. Za 80 eur dnes môžete legálne zabiť nenarodené dieťa. 80 EUR! A opäť si musíme položiť otázku: „Cui bono?“