Všetko bude zneužité

Tomáš Kopřiva
11.11.2012 2 033 internet

Ľudský druh za posledných približne 100 rokov predviedol neobyčajný úkaz. Dokázal vykročiť na cestu takého technického pokroku, ktorý z predchádzajúcich tisícročí spravil len veľmi dlhú vzletovú dráhu.

Takmer všetko nové, čo sa vymyslí, je skôr či neskôr obrátené proti ľudstvu ako celku. Jeden príklad za všetky - štiepenie atómu. Obrovský zdroj energie, ktorý bol zneužitý na zničenie veľkého množstva životov. Je to zrejme najbrutálnejšie zneužitie techniky v dejinách.

Človek takmer všetky manuálne práce dokázal nahradiť plne automatizovanými mechanizmami, ktoré disponujú presnosťou a výkonnosťou s ktorou ľudské telo nemá akúkoľvek šancu držať krok.  Vývoj výpočtových zariadení nám ponúka také možnosti a rýchlosti pokroku, ktoré by boli pre našich predkov takmer nepredstaviteľné. Disponujeme technológiami, ktoré by sme ešte pred pár rokmi našli len na stránkach vedecko-fantastickej literatúry. Dokážeme lietať do vesmíru, konštruujeme obrovské stavby a zariadenia, vidíme skrz materiály, cez ľudské telo, sme schopní vyrobiť ohybnú obrazovku hrubú niekoľko milimetrov, obrovské množstvá dát vieme uložiť na zanedbateľnom priestore. Ale to všetko je len omrvinka toho, čo nás čaká.

 

Damoklov meč

Všetky úspechy našej civilizácie sa negujú jedinou, ale za to pravdivou vetou: „Všetko, čo môže byť zneužité, zneužité aj bude.“

Je zaujímavé sledovať jednu vec, a tou je, že aj napriek všetkému pokroku, všetkému uľahčeniu práce sa nič zásadné v spoločnosti nezmenilo. Stále totiž platí že silnejší požiera slabšieho. Niekto je bábkar a niekto zasa bábka. To si len určitá skupina jednotlivcov uzurpovala právo rozhodovať o ovocí pokroku.

Zásadná pravda ľudskej civilizácie je, že technický vývoj spoločnosti je niekoľkonásobne rýchlejší ako vývoj duchovný. Táto skutočnosť má dramatický vplyv na existenciu každého človeka na Zemi.
Technológie, ktoré ľudský mozog dokáže vymyslieť, nemajú dušu, nie sú ani dobré, ani zlé, jednoducho jestvujú. Až človek sám ich napĺňa účelom, poslaním. Žiaľ, človek, to takmer dokonalé stvorenie, presnejšie jeho duch, ktorý uviazol v hlbokom blate nie je pripravený nakladať s novými možnosťami tak, aby prinášali osoh väčšine.

Ľudská civilizácia má všetky predpoklady na to, aby bola úspešná, na to, aby sama sebe vytvorila podmienky pre život, ktoré by sme smelo mohli prirovnať k raju. Avšak nedeje sa tak. Takmer všetko nové, čo sa vymyslí, je skôr či neskôr obrátené proti ľudstvu ako celku. Jeden príklad za všetky - štiepenie atómu. Obrovský zdroj energie, ktorý  bol zneužitý na zničenie veľkého množstva životov. Je to zrejme najbrutálnejšie zneužitie techniky v dejinách. A predsa sa ľudstvo nepoučilo. Aj naďalej atómové bomby visia nad naším svetom ako Damoklov meč.

Už v dávnej minulosti bol zneužitý obyčajný nôž. Všestranný pomocník, v okamihu však nástroj, ktorý ukončí genialitu stvorenia. Presuňme sa však do súčasnosti. Nanoroboty. Jednoducho geniálne. Tieto zariadenia budú môcť operovať ľudské telo bez vonkajšieho chirurgického zásahu. Ale pozor, taktiež dokážu človeka zabiť, bez stôp. Dokážu človeka sledovať a ostať nepozorované. Všeobecne miniaturizácia techniky prináša na jednej strane uľahčenie života, priestor pre nové objavy, ale na strane druhej predstavuje novú dimenziu sledovania a prenasledovania.

Zvukové vlny sa dajú používať na zlepšenie zdravotného stavu, zároveň ich však majú policajné zložky pripravené na potláčanie nespokojných občanov. Bezpilotné lietadlá, využiteľné napríklad pri ťažkých podmienkach ekologických či prírodných katastrof. V skutočnosti využívané na diaľkové vraždenie civilistov.

A nemusíme sa pohybovať vo vodách absolútnej špičky technického vývoja. Zoberme si napríklad dnes bežný televízor. Úžasný vynález, ktorý doručí správy z celého sveta až k vám do obývačky. Kultúrne vyžitie dosiahnuteľné stlačením jedného tlačidla. A v skutočnosti? Obludný nástroj propagandy a ohlupovania más. Nástroj na degeneráciu ľudskej citlivosti a vnímania. Príkladov by sa určite našlo oveľa viac. GPS, RFID a mnohé iné. A netreba zabúdať ani na to, že civilný sektor pozná len zlomok toho, čo je v tajnosti vyvíjané priamo na vojenské účely.

 

Svet je v rukách psychopatov

Dokedy človek ustojí nerovnováhu medzi dvoma svetmi? Medzi svetom techniky a svetom ľudskosti? Koľko nám ešte potrvá vykopanie nášho vlastného hrobu? Žiaľ, pri súčasnom stave sa javí sebazničenie, či už čiastočné alebo celkové, ako nevyhnutné. Pokiaľ totiž duchovnú stránku človeka bude ovládať sebastrednosť, závisť, nenávisť, pýcha, dovtedy budú výtvory ľudskej mysle zneužívané na presadzovanie moci jedných nad druhými, a to za každú cenu.

Dnes je svet v rukách psychopatov, bankárov a ich predajných nohsledov – politikov. Títo ľudia môžu za masívne zneužívanie techniky na ovládanie ľudí a deštrukciu prirodzeného vývoja. Brzdia technológie pre širokú verejnosť a používajú ich proti nej. Prinesie odstránenie týchto „ľudí“ tú vytúženú zmenu? Bude svet potom v rovnováhe? Budeme veriť, že len oni sú na vine? Nemali by nad nami moci, keby sme ju my sami nepoložili ku ich nohám. Nečaká ďalších milión Rothschildov, Gatesov či Bushov na možnosť vystriedať tých starých? Sme pripravení na zmenu? Nech si každý odpovie sám za seba.

Kto je väčší netvor? Ten, kto vás núti, aby ste sa vyzliekli donaha, alebo vy, keď tak ochotne urobíte?

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Ak si objednáte tričko SHO so šiltovkou SHO (čierna, modrá), pri potvrdení objednávky vám cenu trička znížime na 10,99 eur. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.