Barbarský čin agresívnej feministky

Kliment Uhrecký
22.08.2012 3 410 internet

Protiruská a protikresťanská hystéria nabrala v poslednom čase na sile. Západ a ním ovládané médiá na celom svete spustili proti Rusku nenávistnú a štvavú kampaň len preto, že si tento silný slovanský štát dokázal urobiť poriadok s troma výtržníčkami, ktoré sa svojím „spevom“, ktorý sa viac podobá ovčiemu bľačaniu, znesvätili pravoslávny Chrám Krista Spasiteľa a urazili tak vieru miliónov pravoslávnych kresťanov po celom svete.

Západná tlač prináša dezinformácie o tom, že za oslobodenie týchto morálne zvrhlých „hudobníčok“ sa zorganizovali veľké demonštrácie. Nie je to pravda!

Spravodlivý verdikt nad týmito troma ženami nepobúril nikoho. V Bratislave sa akéhosi protestu zúčastnilo najviac 20 účastníkov a celé Slovensko ho odignorovalo. Je zaujímavé, ako hlas bezvýznamnej skupinky tzv. liberálov a voľnomyšlienkarov dokážu prozápadné médiá hyperbolizovať. Tie isté médiá pritom odignorovali názory väčšiny slušných ľudí, ktorí verdikt ruského súdu privítali.

Feministky a zneuctenie pamätníkov

Vrcholom všetkého bol barbarský akt feministiek v ukrajinskom meste Kyjev, ktoré odpílili pravoslávny kríž, ktorý tam bol postavený na pamiatku obetí stalinského teroru pred tamojším pravoslávnym chrámom. Tieto zvrhlé ženy sú známe tým, že sa na verejnosti ukazujú „hore bez“ a svojimi vyhláseniami urážajú národné a kresťanské hodnoty národa. V duchu akejsi pomýlenej demokracie urazili pamiatku obetí teroru, ktorý rozpútal komunistický režim od roku 1917 na území Ukrajiny. Pritom ukrajinský národ a tamojšia pravoslávna cirkev priniesli veľké množstvo obetí.

Počas stalinského teroru a veľkého hladomoru na Ukrajine zahynuli milióny ľudí. Pritom tento hladomor bol zámerne riadený tými, potomkovia ktorých dnes organizujú demonštrácie za oslobodenie výtržníčok z Pussy Riot alebo pília kresťanské kríže. Feministická aktivistka Inna Ševčenková si zrejme neuvedomuje, že jej subjektívna nespokojnosť s verdiktom ruského súdu ju neoprávňuje urážať pamiatku zavraždených obetí teroru a obetí hladomoru. Aký obrovský hyenizmus!

Feministické aktivistky si asi nedomysleli, aký symbol predstavuje tento kríž. Viac ako rozum sa ich hnacím motorom stali nízke pudy a emócie. Radšej by mohli vyjadriť nespokojnosť s postavením žien v Saudskej Arábii a v moslimskom svete. Vtedy by si ich ľudia vážili. Je zaujímavé, že ani výtržníčky z Pussy Riot, ani ukrajinské feministky z organizácie Femen si nevážia súkromné vlastníctvo. Vtrhnúť bez súhlasu cirkvi na posvätnú pôdu chrámu (chrám je určený na modlitbu a tichú adoráciu, nie na punkový koncert bez súhlasu majiteľa) je porušenie vlastníckych práv cirkvi. Podobne aj kríž, ktorý barbarsky zničili ukrajinské feministky, nebol ich súkromným majetkom. Organizácia Femen by mala škodu pravoslávnej cirkvi nahradiť. Nijakému súkromnému vlastníkovi by sa asi nepáčilo, keby mu niekto ničil majetok na jeho pozemku.

Prečo je Rusko cieľom takýchto nenávistných atakov? Preto, lebo v dobe, keď bezbrehý liberalizmus a multikulturalizmus devastujú všetko národné a kresťanské, dokázali ruské úrady asertívnejšie dať najavo, že urážať národné a kresťanské korene ruského národa beztrestne nikto nebude. Zároveň je to signál, že konzervativizmus nekapituloval a na svete je ešte stále dosť síl, ktoré dokážu tomuto morálnemu bahnu liberalizmu vzdorovať.